Відбулися формаційні курси для душпастирів Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії

27 жовтня 2023, 19:13 103

23–26 жовтня у м. Кевеларі (Німеччина) відбувалися формаційні курси для священників Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії. Тридцять сім душпастирів працювали над парафіяльним душпастирським планом, освоювали і практикували форми та методи молитовного читання і проповідування Святого Письма.

Про це повідомляє пресслужба екзархату.

Формаційний курс розпочався з онлайн-зустрічі священників із владикою Богданом, апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, який зараз бере участь у Синодальній асамблеї в Римі. Звертаючись до душпастирів, єпископ подякував їм за те, що вони разом зібралися в Кевеларі, щоб молитися, ділитися надіями, здобутками, тривогами і творити одне тіло Апостольського екзархату.

Окрім цього, беручи до уваги процес Синодального зібрання, єпископ озвучив важливість ролі священників, які є і голосом люду Божого, коли перебавають разом зі своїми вірними. А відтак апостольський екзарх вказав на три рівні служіння, у яких бере участь священник: парафіяльний, екзархальний та помісний, дякуючи кожному за служіння.

Заторкуючи тему війни в Україні, архиєрей поділився думками про участь у молитві за мігрантів і біженців із Папою, під час якої Святіший Отець мовив чотири слова: «Прийняти, захистити, сприяти розвитку й інтегрувати», над якими владика Богдан розважав із духовенством під час своєї онлайн зустрічі. Єпископ закликав душпастирів відкрити парафіяльні спільноти для новоприбулих утікачів від війни в Україні, а відтак, духовно опікуючись ними, творити разом Церкву, яка буде в центрі життя української громади.

У межах формаційного курсу о. д-р. Андрій Онуферко, протосинкел єпархії Торонто та Східної Канади і радник Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ, провадив священників Апостольського екзархату в пасторальному плануванні парафії, беручи до уваги душпастирські стратегії УГКЦ. А відтак учасники формували стратегію пасторального служіння.

Окрім цього, священники освоювали і практикували форми та методи молитовного читання і проповідування Святого Письма, яке провадив о. д-р. Мирослав Лопух.

На завершення формаційного курсу до священників звернувся владика Богдан, який подякував усім учасникам за їхню активну участь і дискусії, під час яких обговорювались можливості та проблеми, а відтак і напрацьовувались ініціативи для розвитку душпастирства на парафіях.

«Христос є основою нашого життя. Перебуваючи в Ньому, можемо дати Його іншим. Пам’ятайте, що ви є його улюбленими синами», — мовив архиєрей, закликаючи душпастирів до духовного життя з Господом, черпаючи силу любові для служіння та проповіді.