Відбулася проща українців в Італії до собору Святої Софії в Римі

29 грудня 2023, 23:35 138

26 грудня, у другий день Різдвяних свят, відбулася традиційна щорічна Національна проща українців в Італії до собору Святої Софії в Римі. У паломництві, яке організував Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Італії, взяли участь близько півтисячі вірян. Із цієї нагоди владика Діонісій Ляхович та владика Іриней Білик у співслужінні з численним духовенством відслужили Архиєрейську Божественну Літургію.

Відбулася проща українців в Італії до собору Святої Софії в Римі

Звертаючись до вірних під час проповіді владика Діонісій нагадав, що Бог — це спільнота трьох осіб: Отця, і Сина, і Святого Духа. «Ця спільнота, об’єднана любов’ю, так, що Бог — це Любов. Любов Божа не користолюбна, вона завжди доброчинна, вихідна, йде назустріч тим, що в потребі. Божа любов нікого не примушує, нікого не насилує, але завжди чекає на відповідь людини. Саме цю Любов Господь приносить на землю», — закцентував увагу єпископ, додаючи, що цьогорічне Різдво Христове є особливим свідченням таїнственного парадоксу в нашому особистому й національно-суспільному житті. Адже ми змушені переживати це Різдво по-іншому, дещо глибше.

photo 2023 12 27 16 36 29

«Наш Святвечір цього року для багатьох був сумним, адже в душі багато запитань, чимало тривоги, хтозна скільки назбиралося тих „чому?“. Чому замість миру — війна в нашій країні? Чому замість любові — ненависть, замість істини — брехня, замість життя — вбивства? Чому наші батьки, сини і брати мерзнуть в окопах на фронті?» — зазначив проповідник.

photo 2023 12 27 16 36 33

«Сьогодні „новий злосливий Ірод“ вбиває наших невинних дітей. Вбиває зараз сотні наших синів і дочок. Наші мами з дітьми мусять втікати в різні „єгипти“. Сьогодні предвічна Божа любов приходить у наш зранений гріхом світ, Ісус розділяє з нами переживання, життєві виклики, щоби зробити нас причасниками божественного життя у Царстві Небесному», — мовив владика Діонісій. Однак, за його словами, у Бозі завжди є надія, ми не є самі, бо Господь бере нас за руку, щоб ми могли перейти через всі випробовування, які нам життя подає.

3X1A0704

Наприкінці Богослужіння звучали слова подяки за служіння священникові, який належить до Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, о. Василеві Ілику, який здійснює служіння в Апостольській столиці. З цієї нагоди о. Теодосій зачитав Декрет іменування від митрополита Володимира Війтишина, архиєпископа Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ: «Іменуємо вас протоієреєм та надаємо право носити золотий хрест. Нехай Всемилостивий Господь в Пресвятій Тройці обдарує вас своїми ласками, даючи силу та охоту поступати в святості та любові до нього». Золотий хрест із прикрасами о. Василю вручив владика Діонісій.

3X1A1277

3X1A1530

Особливу подяку о. Теодосій склав о. Дмитрові Кудіну, віцеректору собору, о. Любомирові Костюку, адміністратору катедрального храму Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха, та о. Святославові Титуляку, директору Відділу душпастирської праці з молоддю, за організацію прощі.

3X1A1571

Наприкінці паломники приступили до мирування та мали можливість помолитися перед мощами св. Василія Великого.

3X1A1759

Після цього перед собором відбулася коляда та благодійний обід, для якого борщ зготували парафіяни катедрального храму Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха, вареники — господині з інших церковних спільнот у Римі, та солодощі від господинь спільноти собору Святої Софії. Тож всі охочі, придбавши талон на такий обід, здійснили пожертву для дітей-сиріт, які постраждали від війни, яку передадуть до БФ «Маленькі мрії» в Україну.

3X1A1796

Відділ комунікацій Апостольського екзархату