Відбулася поїздка духового оркестру Львівської духовної семінарії до Хорватії

5 липня 2023, 12:45 423

З 24 червня по 2 липня на запрошення владики Мілана Стіпича, ординарія Крижевецької греко-католицької єпархії, у Хорватії, Словенії, Боснії та Герцеговині перебував духовий оркестр Львівської духовної семінарії на чолі з о. Михайлом Лесівим, проректором семінарії.

Відбулася поїздка духового оркестру Львівської духовної семінарії до Хорватії

Перебуваючи у Хорватії, семінаристи мали можливість відвідати парафіяльні спільноти, культурні та навчальні осередки як Греко-Католицької, так і Римо-Католицької Церкви. І щоразу чисельні слухачі з великою увагою та захопленням слухали музичні твори у виконанні духового оркестру семінарії. Концерти відбулися в таких містах: Загребі, Джаково, Славонському Броді, Ліпіку, Задарі та Крижевцях. У програмах концертів були як духовні твори, так і національні пісні України та Хорватії.

Одним із важливих елементів цієї поїздки була участь семінаристів у спільних богослужіннях, котрі відбувалися в катедральних соборах чи відпустових місцях. Так, зокрема, українська делегація молилася в катедральному соборі м. Крижевці (Літургію очолював владика Мілан Стіпич), у катедральному соборі міста Джаково (Літургію очолював митрополит Марин Сракич) та базиліці Святого Антонія в місті Загребі.

Семінаристи мали цікаві зустрічі в греко-католицькій семінарії у Загребі, римо-католицьких семінаріях міста Джаково та Задара. Частина семінарійної делегації взяла участь у відкритті міжнародної студентської літньої школи в місті Шибинік, організованої Католицьким університетом у Загребі та Українським католицьким університетом.

Надзвичайно теплими були зустрічі із вимушеними переселенцями з України, котрі знайшли прихисток та допомогу в гостинній Хорватії.

На всіх зустрічах семінарійна делегація відчувала велику підтримку українського народу в його боротьбі за свободу і мир. Владика Мілан Стіпич зазначив: «Карітас Хорватії надіслав більше як 120 вантажних автомобілів гуманітарної допомоги до України, на суму понад шість мільйонів євро».

На всіх заходах і зустрічах лунала молитва за перемогу та справедливий мир.

за матеріалами Львівської духовної семінарії Святого Духа