«Весь світ молитвою благословляю»: відбулася презентація збірки духовно-екологічної поезії владики Михайла Колтуна

31 жовтня 2023, 19:45 131

30 жовтня у храмі Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата відбулася презентація ще одного видання Бюро УГКЦ із питань екології — збірки поезії єпарха Сокальсько-Жовківського владики Михайла Колтуна «Весь світ молитвою благословляю». Вірші збірки просякнуті любов’ю до Творця та всього Божого створіння і є своєрідним закликом-молитвою до вибудовування гармонійних стосунків із Богом та всім сотвореним світом.

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Захід розпочався Молебнем до Бога-Творця, який очолив автор збірки у співслужінні із владикою Миколою Семенишиним, єпископом-помічником Івано-Франківської архиєпархії. Після спільної молитви владику Михайла запросили до слова.

Передовсім єпископ поділився роздумами щодо місця Бога в житті людини, суспільства та всього створіння в контексті особистого життєвого досвіду, душпастирського служіння, довголітнього церковного проводу й авторської екопоезії, яку презентував для майбутніх душпарстирів. Владика Михайло поділився зі семінаристами та їхніми наставниками спогадами про те, як він особисто з дитинства плекав культуру відповідального ставлення до Богом створеного світу, а також як споглядання краси цього світу надихає до молитви прослави Творця в поезії.

Опісля керівник Бюро УГКЦ із питань екології проф. Володимир Шеремета, який ініціював постання цього видання, в особливий спосіб застановився над темою відповідальності за створіння як інтегрального екологічного покликання людини, що провідною ниткою пронизує усю збірку.

«Ця поетична екозбірка стане в нагоді найширшій авдиторії, зокрема душпастирям, катехитам, учителям християнської етики, семінаристам, а також усім, хто прагне жити у Христі на всі 100 %, що охоплює і наше християнське ставлення до довкілля», — зазначив очільник Екобюро УГКЦ.

Поміж доповідями семінаристи, належні до екологічного відділу ІФДС, декламували вибрані поезії зі збірки.

Завершилася презентація спільною молитвою, архипастиським благословенням і спільним фото на згадку про захід. Всі охочі мали змогу придбати збірку й отримати автограф автора.