В українській парафії Флоренції гурт «ЗÉРНО» поставив виставу, присвячену Артемію Димиду

7 листопада 2022, 15:14 391

У неділю, 30 жовтня, в межах духовно-благодійного туру Італією та Францією, в українському храмі Святих апостолів Симона та Юди Тадея у Флоренції виступав Родинний гурт «ЗÉРНО».

Цей гурт — творчий проєкт однієї родини з Тернополя. Мама та її семеро дітей разом співають, грають на музичних інструментах та декламують. Їхньою місією є проголошення Доброї Новини через мистецтво.

Родинний гурт поставив дві мистецькі композиції та співав Божественну Літургію.

«Ми вирішили служити піснею та словом тим, хто сьогодні цього потребує. У своїх виставах ми говоримо про те, що важливе для нас і про те, що болить. Про те, де, а точніше у Кому можна знайти розраду і підтримку. Ми прагнемо говорити про те, що Бог нас любить і ніколи не залишає», — каже учасниця Родинного гурту «ЗÉРНО» Соломія Гребеняк-Дубова.

Мистецька композиція «У Любові багато імен» — це поєднання авторських пісень про любов з роздумами зі Святого Письма, творами Яна Твардовського, Богдана-Ігоря Антонича, Василя Симоненка, Юрія Іздрика. Це спроба дослідити, чим насправді є любов, порозмірковувати над її природою.

Прем’єра вистави відбулася 10 липня і присвячена другу-пластуну, військовому — Артемію Димиду, який героїчно загинув на фронті 18 червня 2022 року.

Друга вистава, яку представили учасниці гурту, це — вистава-молитва «Давидові псалми» за поезією Тараса Шевченка, в поєднанні із давніми духовними піснеспівами України XVI—XVIII ст. Пророче слово Кобзаря і щирість почуттів об’єднало у спільній молитві за Україну акторів та глядачів.

Подія відбулася в рамках духовно-благодійного туру, де усі зібрані кошти з виступів будуть спрямовані на підтримку українського війська. Загальна сума зібраних коштів становить 1 200 євро.

Більше інформації про гурт можна дізнатися на сторінках у соціальних мережах: Facebook, YouTube, SoundCloud, Instagram.

за повідомленням Соломії Гребеняк-Дубової