В сестер Катехиток св. Анни в Україні — нова настоятелька

28 грудня 2021, 11:42 36

27 грудня 2021 року в Згромадженні Сестер Святої Анни відбулася виборча капітула.

В сестер Катехиток св. Анни в Україні — нова настоятелька

В результаті виборів Головною настоятелькою Згромадження Сестер Катехиток Святої Анни (Адміністратури в Україні) обрано сестру Вероніку (Янів).

Заступницею і першою радницею обрано с. Тересу (Мончак), а другою радницею — с. Олену (Янів).

Представником Архиєпископа і Митрополита Львівського УГКЦ Ігора та головуючим на капітулі був єрм. д-р Юстин Бойко, Синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ.

Про історію і місію Згромадження

Сестри Катехитки Святої Анни — жіноче Згромадження Української Греко-Католицької Церкви, перша інституція богопосвяченого життя у греко-католицькому обряді, яке повстало в Бразилії та взагалі в українській діаспорі.

Згромадження було засноване 1932 р. під первісним іменем «Згромадження Сестер Третього Чину Святого Франциска», в 1945 р. було змінено назву на: Сестри Катехитки Святої Анни.

Причиною створення Згромадження була потреба служіння для українського народу, розкиданого по далеких краях Бразилії, штату південної Парани. Згідно ідеї Засновника Згромадження о. Омеляна (Йосафата) Ананевича, сестри мали допомагати священникам у християнському вихованні українських емігрантів, особливо при українських парафіях та школах.

З часом сестри, на запрошення українських владик, почали засновувати свої спільноти і в інших країнах світу. З 1971-го сестри працюють у Римі, де за дорученням Патріарха Йосифа Сліпого до 2018 провадили українську гостинницю в Патріаршому домі на Piazza Madonna dei Monti, а з 2018 — на via Diomede Marvasi 30. В 1983 р. Митрополит Сефан Сулик запросив сестер до Вашингтону, де сестри виконували своє служіння протягом 27-ми років у семінарії Св. Йосафата.

В березні 1991 р. на запрошення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського сестри приїхали в Україну та служили при Митрополичих палатах у Львові. У 1992 р., коли зголосилися перші три кандидатки, було відкрито Новіціят в Україні. З 1998 р. частина сестер працює при храмі Св. Анни у Львові. Зараз сестри катехизують, організовують дитячі табори, працюють з молоддю та дорослими через Біблійні зустрічі та реколекції.

за повідомленням ієрм. Юстина Бойка