В офісі архиєпископа — ікона з Ірпеня: Католицька Церква в Австралії підтримує український народ у ці важкі часи

23 лютого 2024, 12:32 96

22 лютого в Мельбурні відбулася офіційна зустріч представників української громади в Австралії з очільником Мельбурнської римо-католицької архидієцезії архиєпископом Пітером Коменсолі.

Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ.

Владика Микола Бичок, єпарх для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії, п. Стефан Романів, співголова Союзу українських організацій Австралії (СУОА), та п. Дам’ян Насада, громадянин Австралії, який усебічно допомагає Україні, зустрілися із владикою Пітером Ендрю Коменсолі, архиєписком Мельбурнської римо-католицької архидієцезії, та п. Анні Каррет, канцлером архидієцезії.

Зустріч була присвячена трагічним подіям в Україні, які згадуємо в ці дні: 10-й річниці Героїв Небесної сотні та 2-й річниці повномасштабної війни. Присутні обговорили різні теми й ідеї, пов’язані з тим, як Католицька Церква в Австралії, а зокрема Мельбурнська архидієцезія, може допомогти Україні. Учасники зустрічі також розглянули варіанти всебічної соціально-психологічної допомоги українцям, які прибули до Австралії після початку повномасштабної війни в Україні.

Під час зустрічі архиєпископ Пітер Коменсолі передав владиці Миколі окремий лист-звернення, де зазначив: «Протягом цих двох років український народ був у наших серцях і молитвах, і ми шукали способи підтримати тих, хто знайшов притулок тут, в Австралії». Владика Пітер наголосив, що саме регулярні розповіді та звернення владики Миколи Бичка до австралійських єпископів про ситуацію в Україні надихнули його й інших єпископів відвідати Україну, зокрема Львів, Київ, Ірпінь і Бучу, і саме завдяки цьому вони «з перших вуст почули про біль і втрати, а також про велику мужність і надію українського народу». У листі архиєпископ висловив свою підтримку Україні і підтримку єпархії Української Католицької Церкви в Австралії.

«Прийшовши до архиєпископа Пітера Коменсолі, я звернув увагу, що в кімнаті, де відбувалася наша зустріч, і де проходять усі офіційні зустрічі владики Пітера, на чільному місці стоїть образ Пресвятої Богородиці з нашого храму в Ірпіні, — розповів пресслужбі єпархії владика Микола. — У серпні 2023 року делегація австралійських єпископів і мирян, серед яких були владика Пітер і пані Анні Каррет, відвідала Україну, щоб висловити свою підтримку та співчуття українському народові під час війни з російськими окупантами. Саме під час цього візиту вони сфотографували зображення Богородиці і згодом, повернувшись до Мельбурна, зробили копію цього образу та виставили його в кімнаті для зустрічей. Для мене цей факт надзвичайно промовистий, він є демонстрацією зв’язку з Україною і символом того, що Католицька Церква в Австралії підтримує український народ у ці важкі часи».