В Одесі освятили новий храм УГКЦ

10 грудня 2023, 23:21 214

9 грудня, у свято Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною, в Одесі владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, здійснив Чин освячення престолу, іконостасу та храму на честь святого Миколая Чудотворця, архиєпископа Мир Лікійських. Відповідальним за будівництво храму було призначено о. Юрія Стронянського. Облаштування святині почалося навесні 2023 року. Це — наймолодша парафія Української Греко-Католицької Церкви в Одесі, яку Декретом екзарха засновано в липні 2021 року.

В Одесі освятили новий храм УГКЦ

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату.

На Архиєрейській Божественній Літургії з Чином освячення святині з єпископом співслужили: настоятель парафії о. Юрій Стронянський, сотрудник о. Володимир Троцишин, синкел у справах соціального служіння Одеського екзархату о. Василь Колодчин, голова Медичної комісії екзархату о. Олександр Більський, канцлер о. Петро Маковецький, військовий капелан о. Руслан Остафій, капелан військово-морських сил о. Олександр Смеречинський, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Львові о. Орест Фредина і його сотрудник о. Микола Стронянський. На свято прибули також священники з інших парафій Одеського екзархату та м. Львова, сестри-монахині та чисельні вірні й гості. Божественну Літургію своїм співом супроводжував квартет Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Наприкінці Літургії владика Михайло звернувся з вітальним і подячним словом до присутніх. Єпископ подякував о. Юрію Стронянському за те, що він «свою молоду енергію гарно втілює в життя і у своє покликання, що ми бачимо сьогодні плоди його праці, бо не кожен удостоїться бачити свої плоди, а о. Юрій бачить його вже». «Ця каплиця — перший храм, який він побудував у своєму житті як священник», — зазначив екзарх.

Відтак архиєрей нагородив будівничого храму і настоятеля парафії Святого Миколая Чудотворця в Одесі о. Юрія золотим хрестом, а парафіян, які спричинилися до будівництва, — єпископськими грамотами.