В Івано-Франківську розпочалися місійні курси для братів-семінаристів з усієї України
У середу, 21 червня, у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії розпочався спецкурс місійного служіння для семінаристів, які перебувають на останніх роках навчання в духовних семінаріях УГКЦ по всій Україні. З цієї нагоди моління очолив єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії владика Микола Семенишин.
Місійний курс триватиме чотири дні, упродовж яких на учасників чекає насичена програма, що передбачає участь у Божественних Літургіях, духовні науки та дискусії, тренінги та лекції, спілкування з наставниками та духівниками.
Серед лекторів виступатимуть і ділитимуться знаннями й порадами єпископи УГКЦ: владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу, владика Йосафат Говера, екзарх Луцький, владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату. Також протягом цього часу із семінаристами ділитимуться душпастирським і місіонерським досвідом священники та представники монаших спільнот.
Перший день спецкурсу розпочався із Молебню до Найсвятішого серця Ісусового, який очолив владика Микола Семенишин у співслужінні з ректором Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата о. Тараса Путька.
Опісля молитви владика Микола звернувся до присутніх, вітаючи гостей на Прикарпатті, та передав найщиріші вітання від архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина.
«Сьогодні ви прибули сюди, щоб набратися досвіду, адже всі наступні дні слухатимете єпископів і священників, які вже мають досвід у місійному служінні. Я ж хочу щиро побажати, щоб ці курси відбулися успішно. Місійне служіння потрібне завжди, бо є люди, які потребують нас, місіонерів, як в Україні, так і поза її межами. Тому нехай Святий Дух провадить вас легкою стежкою і відкриває ваші серця й уми, щоб ви не тільки слухали добрі та важливі речі, а й обмінювалися ними», — мовив владика Микола.
«Символічно, що місійні курси цього року ви проводите в Івано-Франківській семінарії імені священномученика Йосафата, бо цього року вшановуємо 400-річчя його мучеництва. Тож нехай він стане вашим заступником, а Господь допомагає вам для вашого добра та добра тих, кого вестимете у своєму служінні, до якого Він вас покликав», — побажав архиєрей.
Владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, розповів для Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ про особливості та важливість заходу: «Перш за все, організація таких курсів місійності для семінаристів, які навчаються на останніх курсах семінарії, — рекомендація рішення Синоду Єпископів УГКЦ. Вони проводяться для того, щоб поширювати дух місійності серед випускників семінарії, які незадовго стануть священниками й стоятимуть перед вибором, у який спосіб мають здійснювати своє священниче служіння».
Відтак владика продовжив: «Для нас, організовуючи такі курси, важливо представити перед семінаристами потреби Церкви. Де, у яких місцях, у яких частинах України чи світу сьогодні є потреба у священниках. Також нам важливо дати їм певні напрямні. Звичайно, ми не очікуємо, що вже завтра всі будуть місіонерами, але розуміємо що до місійного служіння навіть священник і семінарист повинен підготуватися».
Владика Степан також додав, що майбутнім священникам важливо знати про виклики та труднощі, які можуть їх спіткати. Особливо, якщо йдеться про одруженого священника, який має сім’ю і дітей. Він повинен бути готовим до різних обставин, які можуть виникати у зв’язку з його служінням як місіонера.
Ці кілька днів семінаристи матимуть змогу найперше почути різні місійні потреби нашої Церкви. З доповідями до них прибудуть єпископи з різних екзархатів, де є потреба у священнослужителях.
Владика Степан зауважив, що Пасторально-міграційний відділ УГКЦ також представить потреби у служінні душпастирів у країнах пасторально-міграційного відділу, країнах Європи, де створюються парафії, які потребують священників. Ну й звичайно, коли в семінаристів з’явиться бажання служити місіонером, то вони розумітимуть, куди їм звернутися.
Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ