В Аргентині відсвяткували храмовий празник

3 жовтня 2023, 22:15 112

1 жовтня у свято Покрову Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України в катедральному соборі Української Греко-Католицької церкви в м. Буенос-Айрес (Аргентина0 урочисто відсвяткували престольний празник та 55-річчя освячення собору.

В Аргентині відсвяткували храмовий празник

Святкування розпочалися архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Данило Козлінський у співслужінні з єпархіальним клиром, який прибув із різних куточків Аргентини, а особливо із провінції Місіонес. Цьогорічні урочистості стали особливими через присутність Апостольського нунція в Аргентині його ексцеленції Мирослава Адамчика, Особливого і Повноважного посла України в Аргентині Юрія Клименка в супроводі дипломатичного корпусу, сестер-монахинь та культурно-просвітницьких організацій.

Після прочитаного Євангелія високодостойний гість виголосив: «Ми знаємо дуже добре історію про Марту і Марію, але не завжди її інтерпретуємо правильно, хибно думати, що Ісус не цінує праці Марти, навпаки — Він глибоко її цінить, тому що споживає те, що вона приготувала. Ця історія нас вчить двох речей у житті. Марія, сидячи у стопах Христа, представлена як учениця Месії. Сьогодні для нас це виглядає нормально, але в часи Христа жінки не могли бути ученицями одного з равинів. Ця перша річ вказує нам, що треба бути учнями Христа. В особі Марти ми бачимо, що наше щоденне життя є не зовсім простим, часто ми не відрізняємо між важливим і терміновим не завжди діємо з цією самою енергією. У житті існують першочергові речі — це Бог, життя та родина».

Особливу увагу папський нунцій звернув на несправедливу війну російської федерації проти України.

«Дорогі брати і сестри, 591 день тому росія здійснила військовий напад на Україну без загрози і причини. Це була і є несправедлива агресія, яка спричинила та спричиняє смерть і руйнування. До військових дій російська влада не шукала мирного вирішення проблем, на які вказувала. Здається, що для неї людське життя не має цінності. Ця війна ведеться людьми, які не слухають слова Божого і не виконують його! Це — справжня драма, бо йдеться про християнські народи. Ми просимо Бога розради тим, хто оплакує загиблих, і надії на перемогу для українського народу».

за матеріалами Буенос-Айреської єпархії Покрову Пресвятої Богородиці