Увага! Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння»

2 вересня 2022, 22:12 214

Бюро з питань екології Української Греко-Католицької Церкви оголошує Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння».

Увага! Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння»

Конкурс має на меті плекання християнської відповідальності за створений Богом світ — природу — та підвищення екологічної свідомості в суспільстві в контексті повномасштабної війни росії проти України.

Основними завданнями конкурсу в 2022 році є:

• Звернути увагу на екологічні наслідки війни і ті страждання, які вона завдає Божому створінню.
  • Сприяти переосмисленню екологічного покликання та відповідальності в контексті війни.
  • Допомогти оживити християнську віру і сприяти чеснотливому ставленню до Божого створіння;
  • Сприяти плеканню в дітей і молоді любові та відповідальності за природу;
  • Сприяти лікуванню ран, які Боже створіння зазнало внаслідок війни.

Вже традиційно конкурс «Відповідальність за створіння» є покликаний сприяти екуменічному діалогу, адже вже традиційно в конкурсі беруть участь вірні різних конфесій; а також популяризувати День Бога Творця (день молитви за збереження створіння) та час (пору) створіння, які християни по всьому світі відзначають від 1/14 вересня до 4/17 жовтня.

Номінації конкурсу

Конкурс проводиться у шести номінаціях: «молитва», «вірш», «проповідь-роздуми», «казка», «малюнок» та «відеоролик».

Умови конкурсу

Тематична відповідність: авторські роботи мають бути логічно довершеними і втілювати свідомість християнської відповідальності за створений Богом світ — природу (елементи плагіату є недопустимими!).

Учасникам слід зосередитися на темі відповідальності за Боже створіння — природу в контексті війни росії проти України.

Кожен учасник конкурсу має право представити в одній номінації ТІЛЬКИ ОДНУ роботу.

Організатори конкурсу залишають за собою право використовувати отримані на конкурс роботи з метою екологічної просвіти.

Обов’язково мають бути чітко вказані:

• назва номінації;
  • назва роботи;
  • прізвище та ім’я;
  • вік і вид діяльності (учням слід вказати школу і клас);
  • священникам слід вказати єпархію та парафію;
  • адреса;
  • контактний телефон.

Технічні вимоги до робіт

Обсяг письмових робіт — не більше 2 сторінок А4, шрифт TimesNewRoman, кегль — 14, інтервал 1,15.

Формат малюнків — не більше А3, робота не має бути плакатом (тобто не містити написів) і мати одного автора.

Відеоролики можуть бути оформлені у формі екосоціальної реклами, репортажу, блогу, музичного кліпу тощо. Вимоги до відео: відповідність тематиці конкурсу, оригінальність, актуальність, тривалість відео — до 3 хв.

Подані на конкурс роботи не повертаються.

Матеріали слід надіслати до 17 жовтня 2022 р. (включно) за адресою:

Бюро УГКЦ з питань екології
вул. Софрона Мудрого, 22
76019, м. Івано-Франківськ
або ел. пошта: [email protected]

Відзначення переможців

Автори найкращих робіт отримають цінні еконагороди, а їхні роботи будуть надруковані окремою збіркою і зможуть стати корисним матеріалом для вчителів християнської етики, катехитів та проповідників. З кращих малюнків буде сформовано мобільну виставку, яка буде представлена в різних містах України та за кордоном.

Серед переможців конкурсу буде розіграно екологічний суперприз — дружній до довкілля вид транспорту!

Бюро УГКЦ з питань екології