Уперше в Німеччині відзначили День пам’яті блаженної Едіґни, онучки Ярослава Мудрого

26 лютого 2024, 12:40 92

25 лютого владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Себастіана у м. Пух, де спочивають мощі блаженної Едіґни, онучки Ярослава Мудрого. Цьогоріч УГКЦ вперше літургійно вшановує цю блаженну.

Про це повідомила пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

У проповіді владика Богдан наголосив на трьох важливих чеснотах блаженної Едіґни: вірі, надії та любові. «Віра була для неї найбільшою цінністю. Понад неї вона не ставила нічого: ані вигідне і зручне життя в розкошах і достатках, ані світову славу, ані політичні вигоди», — сказав владика.

Він додав, що блаженна Едіґна — приклад всеохопної і безкінечної любові. «Любов уміє зійти зі свого трону, похилитися над потребуючою і стражденною людиною, вміє послужити безкорисливо, великодушно, вірно», — зазначив апостольський екарх. «Вшановуючи нині нашу блаженну, вчімося від неї цих чеснот нашого християнського життя: віри, надії і любові», — закликав владика Богдан.