Українцям у Римі вперше презентували медіапроєкт «Католицизм: мандрівка до серця віри»

25 листопада 2022, 13:33 107

У неділю, 20 листопада, у соборі Святої Софії відбулася презентація медіапроєкту — книги «Католицизм: мандрівка до серця віри» й однойменного 10-серійного фільму.

Представити медіапроєкт у Римі приїхали монахині Згромадження сестер святого священномученика Йосафата УГКЦ, які спільно з видавництвом «Свічадо» вперше видали українською мовою світовий бестселер авторства американського єпископа Роберта Баррона.

Книга «Католицизм: мандрівка до серця віри» написана після створення єпископом Робертом 10-серійного фільму з однойменною назвою. Відомий американський єпископ, богослов, письменник Роберт Баррон у фільмі розповідає про католицизм, прагнучи сягнути глибин християнської віри.

Десятисерійна документальна стрічка «Католицизм» — це захоплива подорож з єпископом Робертом у понад 50 локацій у 15 країнах світу. Ведучий вражає досі невідомими фактами та правдою про єдину, святу, соборну й апостольську Церкву: у що вірять католики та чому?

Ідейниця та промоутерка проєкту с. Климентія Луків поділилася історією реалізації медіапроєкту в Україні: «У 2016 році я побачила частинку фільму, і мені дуже захотілося, щоб цю стрічку побачило якомога більше людей. І ось сьогодні після численних презентацій ми представляємо проєкт у серці католицизму — у Римі. Отож усе почалося з того, що ми написали листа до єпископа Баррона про наше прагнення, і його відповідь була позитивною. Але перед нами постало завдання знайти засоби для реалізації. І у 2018 році на Вознесіння я отримала відповідь від пана Батруха, власника студії дубляжу в Києві, що він згоден працювати над дубляжем фільму за власні кошти. Це було справжнє Боже чудо», — розповіла с. Климентія.

Сестра пригадує, що перед ними поставали різні виклики, але з Божою допомогою вдалося закінчити працю одразу над кількома медіапродуктами.

Після перегляду частини однієї із серій фільму с. Тереза презентувала навчальний зошит, складений на основі кінострічки та книги, пояснивши його користь для молитовних і парафіяльних спільнот.

«Курс "Католицизму" ґрунтується на Катехизмі Католицької Церкви, тож ми маємо справу з офіційним вченням Церкви. У цій книзі можна знайти відповіді на багато запитань. А іноді ми й не ставимо собі таких доволі непростих запитань, бо вони провокують нас на пошуки відповідей, комунікації та зусиль. Деколи буденність нас пригноблює, і ми живемо в земній перспективі. Але суть християнського життя у перспективі вічності. Християнин — це той, хто ходить ногами по землі, а серцем — у небі», — заохотила до прочитання книги с. Тереза.

Презентація закінчилася демонстрацією відео з найцікавішими моментами на шляху до виходу у світ медіапроєкту та митями його презентації загалу.

за матеріалами пресслужби Релігійного товариства «Свята Софія»