Українці з Італії здійснили щорічну прощу до Люрда

24 жовтня 2023, 12:20 174

21–22 жовтня відбулося паломництво вірних Апостольського екзархату в Італії до Санктуарію Пресвятої Богородиці в Люрді (Франція). Як і щороку, українці з Італії прибули до чудотворного місця, щоби просити миру для Батьківщини, опіки для її захисників і справедливої перемоги над агресором.

Українці з Італії здійснили щорічну прощу до Люрда

Про це повідомляє Відділ комунікації екзархату.

Цьогоріч у стіп Божої Матері молитовні намірення поєднали близько тисячі вірних екзархату, які прибули зі своїми душпастирями з різних міст Аппенінського півострова.

Після приватних молитов і відвідин духовних зупинок Люрда паломники зібралися у базиліці Святої Вервиці на Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх, у співслужінні зі священниками з України, Італії, Іспанії, Франції. Богослужіння прикрасив мелодійним співом хор української громади м. Мантова. Відтак молитовна програма прощі продовжилася в українському храмі Успіння Пресвятої Богородиці, де відбувся Молебень до Божої Матері.

«Ми прийшли сюди, щоб розкритись і послухати, що Господь та Богородиця нам скажуть тут, у Люрді. Однак ми не повинні забувати, що не існує ключа до нашого серця, який би відчинив його ззовні; ключ від нашого серця маємо лише ми, тому від нас залежить, чи зробимо його відкритим для Господа й інших», — наголосив у проповіді владика Діонісій.

Окрім цього, українці взяли участь у Міжнародній молитві на вервиці на площі перед базилікою. Хор м. Ровіго виконав декілька духовних пісень українською мовою.

Завершальним моментом паломництва стала Хресна дорога з роздумами, присвяченими війні в Україні. Протосинкел екзархату о. Теодосій Грень, ЧСВВ, подякував усім душпастирям і паломникам, які прибули до Люрда, щоби вознести єдиним серцем та устами молитву за мир і кращу долю для України: «Нехай Господь Бог прийме нашу жертву, нехай наша молитва, усі труднощі, які ми пережили в дорозі, будуть милі Господеві. Дякую за ваші небайдужі серця, за те, що залишили свою працю, відклали певні обов’язки і прибули до дому Мами, просячи Її заступництва й опіки над усіма нами».

Як ми повідомляли, 13–15 жовтня відбулася Всеукраїнська проща до Люрда, яку очолив апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі владика Гліб Лончина. Участь у ній взяли також вірні Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії на чолі з владикою Богданом Дзюрахом.