Українці в Угорщині здійснили національне паломництво до Маріяповчі

24 листопада 2022, 18:56 84

У суботу, 19 листопада, українська громада в Угорщині брала участь в паломництві до чудотворного місця неподалік від українського кордону.

Українці в Угорщині здійснили національне паломництво до Маріяповчі

До святого місця прибули українці з різних куточків Угорщини. Серед паломників цього разу серед прочан були й особи, які тимчасово переселилися до Угорщини внаслідок російської агресії проти України.

День розпочався з Божественної Літургії в храмі, у якому зберігається чудотворна ікона Божої Матері. Молитву очолив о. Павло Кречун, ЧСВВ. У проповіді священник розповів про святого Йосафата, 400-річчя мученицької смерті якого відзначається цього року.

Відтак учасники паломництва молилися за Україну перед іконою Божої Матері та взяли участь в екскурсії в монастирському музеї отців василіан. Отець Андрій Белеканич, ЧСВВ, розповів про історію угорської провінції отців василіан.

Закінчився день святковою трапезою.

Як зазначив о. Дам’ян Габорій, починаючи з 2016 року українці в Угорщині щороку беруть участь в паломництві до Маріяповчі. Організатором паломництва є фундація УГКЦ в Угорщині.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині