Українці в Угорщині взяли участь у світовій акції на підтримку України

28 лютого 2023, 12:10 61

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, українська громада в Угорщині приєдналася до світової акції на підтримку України.

Українці в Угорщині взяли участь у світовій акції на підтримку України

День розпочався з відкриття виставки «365 днів незламності» на площі Варошгаза в центрі м. Будапешта, що мала на меті привернути увагу угорської громадськості до повномасштабної російської агресії проти України, яка триває вже рік. На відкритті були присутні дипломати посольств Європейського Союзу. До присутніх зі словами підтримки звернулися мер Будапешта Гергей Корачонь і тимчасовий повірений Іштван Балог. Відкриття закінчилося молитвою за Україну, яку провів о. Дам'ян Габорій, священник УГКЦ.

Відтак центральними вулицями Будапешта відбулася хода солідарності з Україною під гаслом «365 днів незламності».

День завершився Молебнем до Богородиці за Україну на парафії Покрову Богородиці УГКЦ у Будапешті.

Цього ж дня в Ніредьгазі відбулися подібні заходи, під час яких молитву провів о. Андрій Белеканич.

26 лютого на парафії Покрову Богородиці УГКЦ у Будапешті українська громада взяла участь у недільній Літургії, під час якої молилися за Україну та жертв російської агресії. У Богослужінні взяли участь українські військові, які проходять лікування в Угорщині. Після молитви, яку провів о. Дам'ян, звернулися із промовами громадські діячі та дипломати.

На закінчення відбувся концерт-реквієм за участю учнів Рідної школи та хору «Новус».

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині