Українці в Угорщині відзначили День Соборності

23 січня 2024, 14:59 106

20 січня в церковній Рідній школі в Будапешті (Угорщина) розпочалося відзначення Дня Соборності України.

Українці в Угорщині відзначили День Соборності

Про це повідомляє пресслужба УГКЦ в Угорщині.

Учні школи мали уроки з історії України, під час яких довідалися про історичну подію проголошення Акта злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року на Софійському майдані в Києві. Цього дня діти виготовляли українську символіку й організували флешмоб.

У неділю, 21 січня, вірні УГКЦ молилися за Україну на парафії Покрову Богородиці УГКЦ. Святу Літургію очолив о. Іван Панків, декан Дрогобицький.

Після Літургії парафіяни взяли участь у громадському заході, приуроченому Дню Соборності, який організувало Товариство «Нова Хвиля». Захід розпочався з молитви благословення, яку провів о. Володимир Мисів, душпастир для українців в Угорщині.

До присутніх на центральній площі угорської столиці з промовою звернулася п. Ліліана Грекса, речниця українців в угорському парламенті, представники українського посольства та місцевої громади. Подія завершилася «Ланцюгом єдності».