Українці в Ісландії вперше відсвяткували свято Матері Божої Неустанної Помочі

3 липня 2023, 12:20 66

У неділю, 2 липня, українці в Ісландії під проводом свого душпастиря о. Михайла Іваняка вперше відсвяткували свято Матері Божої Неустанної Помочі.

Українці в Ісландії вперше відсвяткували свято Матері Божої Неустанної Помочі

Душпастирство в Ісландії здійснюється під покровом Богородиці Неустанної Помочі з благословення владики Богдана Дзюраха, апостольського екзарха УГКЦ в Німеччині та Скандинавії.

Ченці-редемптористи отримали від папи Пія ІХ у 1866 році особливу місію — нести цю ікону по всьому світу. Цей послух виконаний досконало: всюди, де є наші спільноти, в особливий спосіб присутня Мати Божа та її неустанна поміч.

«Особливо зараз, коли українці розсіяні по всьому світі через війну, вчинену рашистами, ця ікона особливо пригадує дорогу додому, до святих храмів, де в молитві люди плекали найцінніше — жити з Богом на рідній землі. Мати, що тримає дитину на руках, — це захисниця, що тримає свого Сина Ісуса Христа, який дивиться на свої страждання і біль, але любов мами обіймає цей страх і тривогу. Дитина в безпеці, мама завжди близько. Ми всі в руках неустанної помочі материнського серця Діви Марії», — зазначив о. Михайло Іваняк.

Душпастир розповів, що, єднаючись у молитві, вірні дякували Богові за всіх, хто відкрив своє серце в час війни для України в Ісландії.

Зокрема, велика вдячність Католицькій Церкві в Ісландії на чолі з єпископом Давидом Тенцером за допомогу в проведенні богослужінь для вірних візантійського обряду.

«Після богослужіння ми смакували традиційні українські вареники і солодощі. Відбулася святкова вікторина, і одна з парафіянок, п. Ірина, виграла головний приз — ікону Матері Божої Неустанної Помочі. Вона сама пізніше поділилася: „Отче, у моєму поменшканні на стіні є цвях. Я вже довго думаю, яку іконку розмістити. І тут такий подарунок! Дякую!“», — сказав о. Михайло.

«Наші люди, покинувши домівки, не змогли взяти всього, що найцінніше, але Господь нас ніколи не покидає, а здійснює наші добрі і святі мрії. Сподіваюся, що й у вашій оселі є ця чудотворна ікона, і нехай Мати Божа Неустанної Помочі всім нам поверне мир і спокійне життя в Україні», — додав душпастир для українців в Ісландії.

за матеріалами УГКЦ в Ісландії