Українська молодь у Зарваниці зустрілася з головою оргкомітету Світового дня молоді в Лісабоні

15 липня 2023, 18:36 799

У суботу, 15 липня, під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці українська молодь зустрілася з головою організаційного комітету Світового дня молоді (СДМ) 2023 року в Лісабоні єпископом-помічником Лісабонської патріаршої архидієцезії Амеріко Мануєлем Алвесом Аґуяром.

Про це повідомляє Комісія УГКЦ у справах молоді на сайті «ДивенСвіт».

У події, яка відбувалася в каплиці парафіяльної церкви в Зарваниці, взяли участь єпископи Української Греко-Католицької Церкви, Апостольський нунцій в Україні, а також українська молодь, яка вже за два тижні відправиться до Лісабона, і численні прочани, які прибули на Всеукраїнську прощу.

Єпископ Амеріко у своєму слові зазначив, що оскільки Папа Франциск просив дійти до всіх молодих людей, особливо тих, які не зможуть приїхати до Лісабона, тому він сьогодні в Україні. Голова оргкомітету СДМ розповів, що перед приїздом до Зарваниці відвідав Марсове поле у Львові, де поховані молоді українські захисники. Там пережив велике зворушення.

Українську молодь владика Амеріко закликав не боятися мріяти. «Мої дорогі молоді друзі з України, — звернувся він, — не бійтеся мріяти! Бажаю вам сили, щоб боротися! Будьте творчими! Світові дні молоді — це зустріч, яка дозволяє долати всі перепони. Я прибув з Португалії з Фатімською Богородицею у своєму серці. Як гарно зустрітися з Богородицею і тут, в Україні. У серці Мами залишаємо наші радощі, наш сум, всі наші сльози й усмішки. Я прибув сюди, щоб молитися з вами, за вас і за всіх, хто зараз героїчно захищає свою країну. Молодь у Лісабоні вже чекає, щоб прийняти тих, хто прибуде, з відкритими раменами. А тих, хто не зможе прибути або вже є у небі, я привезу в Лісабон у своєму серці». Відтак завершив своє слово українською мовою: «Слава Україні!»

Опісля до високоповажного гостя з Португалії звернулися молоді українці. Ось їх ключові думки:

«Сьогодні наше серце сповнене люті та гніву на тих, хто зруйнував наш мир.

Прощення є даром. Ми потребуємо внутрішнього примирення аби простити тих, хто прийшов нас вбивати.

Українська молодь стоїть на обороні сьогодення.

Хлопці і дівчата віддають своє життя з любов’ю до своїх ближніх.

Дякуємо, що прийшли нас обійняти.

Допоможіть нам перемогти ворога, який краде нашу молодість.

Сотні тисяч молодих людей не можуть цього року відвідати СДМ. Вони перебувають на фронті, боронячи нашу і вашу свободу. Вони виборюють право на життя готовністю померти.

Наше молоде серце сьогодні кровоточить не тільки від російських бомб, а й кожного разу, коли жертву хочуть примирити з насильником, з тими, хто ґвалтує наших матерів, сестер, дружин.

Дякуємо, що прийшли розділити наше горе, дякуємо за молитву і підтримку. Подякуйте молоді з усього світу, яка збереться на СДМ у Лісабоні за їхню підтримку, солідарність і молитву за Україну!

Україна стоїть, бореться, молиться!»

Варто зазначити, що метою візиту голови організаційного комітету СДМ в Україну є вияв солідарності світової молодіжної спільноти з українською молоддю, а також спілкування з тими молодими людьми, які через війну не зможуть побувати в Лісабоні, а доєднаються до події дистанційно.

До слова, нещодавно Святіший Отець Франциск повідомив, що на майбутній консисторії, яка відбудеться 30 вересня 2023 року, введе владику Амеріко Мануєля Алвеса Аґуяра разом з іншими єпископами до колегії кардиналів Католицької Церкви.