«Україна не просто вміє протистоятояти ворогові — Україна перемагає несправедливого ворога», — Глава УГКЦ у 198-й день війни

9 вересня 2022, 15:23 226

На тлі подій, які відбуваються на фронті, надходять дуже тривожні звістки з окупованих територій. Ворог наче скаженіє від власного безсилля і посилює терор місцевого населення. Прикривається, як щитом, мирними людьми… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 198-й день війни.

Українські військові піднімають український прапор у Високопіллі Херсонської області після звільнення села від російської окупації, 4 вересня 2022 року

«Як живий щит, використовують навіть Запорізьку атомну електростанцію», — додав Глава Церкви.

Предстоятель висловив жаль з приводу того, що є приклади виловлювання чоловіків на вулицях із їх подальшою примусовою мобілізацією. Такі випадки є, зокрема, на Харківщині.

«Тому так важливо сьогодні, — наголосив Блаженніший Святослав, — у контексті цієї драми війни, прислухатися до п’ятої заповіді „Суспільного дороговказу віруючого“, яка каже: „Дякую Богові за дар життя, оберігаю людське життя від зачаття до природної смерті, допомагаю хворим, беззахисним і безправним“».

На переконання Глави УГКЦ, ця заповідь є вкрай важливою, життєдайною в сучасних обставинах для християн усього світу. Християни ісповідують, що саме Господь Бог є джерелом і господарем людського життя, встановлює його межі, початок і кінець. Людина покликана співпрацювати з Богом, щоб на світ народилася нова людина. Проте людина не може забирати в Бога права на визначення меж людського життя чи, ставлячи себе на Його місце, казати, хто має жити, а хто — померти. Тому навіть у найдраматичніших обставинах воєнного лихоліття християни покликані дякувати Богові за дар життя і робити все можливе, щоб захищати це життя.

Блаженніший Святослав відзначив, що, дякувати Богу, наше військо протистоїть нападам російського війська.

«Учора ми отримали повідомлення про контрнаступ українських військ на Харківщині та на Херсонщині. Президент оголосив, що від 1 вересня наше військо звільнило від ворога понад тисячу квадратних кілометрів української землі. Ми знову дякуємо цього ранку Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі і що Україна не просто вміє протистояти ворогові, а перемагає його».