УГКЦ закликає вірних долучитися на своїх парафіях до благодійної ініціативи «Андріїв гріш»

11 грудня 2021, 09:55 31

13 грудня, у день літургійного спомину святого апостола Андрія Первозваного, уся Українська Греко-Католицька Церква єднається у благодійній збірці «Андріїв гріш».

Цей фонд покликаний стати ефективним та оперативним інструментом у руках Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава під час відповіді на нагальні потреби та виклики.

Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський розповів про суть благодійної збірки «Андріїв гріш», про фінанси Церкви і їхню доречність. Отець зазначив, що долучитися до благодійної збірки на соціальні проєкти Церкви кожен охочий вірянин може на своїй парафії. Справи милосердя також можуть робити люди, які поки що далекі від віри, але хотіли б взяти участь у доброчинності.

«Очевидно, що до цього можуть долучитися наші спільноти: єпархії, парафії, вірні нашої Церкви, а також ті, які прагнуть долучитися до служіння Церкви. І це дуже цікаво: ми звикли думати про Церкву як окрему інституцію, яка має свої порядки та служіння. Але насправді я навіть можу не бути членом Церкви, але можу через Церкву служити. Тому цей фонд є відкритим на різні спільноти та людей, які хочуть допомогти ближньому», — підкреслив о. Любомир.

Саме із цього фонду минулоріч були закуплені кисневі концентратори та надані грошові допомоги тих, хто важко переносив хворобу. Також Блаженніший Святослав завдяки фонду має можливість підтримувати священників, які продовжують здійснювати своє служіння на окупованих територіях та у зоні війни. Окрім того, ця збірка стала момент єднання із ліванським народом, адже із неї була надана допомога жертвам вибуху у Бейруті (Ліван).

Нагадаємо, щороку спільнота Української Греко-Католицької Церкви робить добру справу: у день святого апостола Андрія Первозваного складає пожертву у фонд «Андріїв гріш», який призначений для реалізації душпастирських і соціальних ініціатив Церкви. Згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, з 2007 року збірка проводиться щороку в усіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах Церкви.