Учнів української школи у Греції на початок навчального року благословив Глава УГКЦ

18 вересня 2023, 13:04 1185

17 вересня в Афінах (Греція) Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви відвідав українську школу, яка відзначає 25-річчя від дня заснування. Блаженніший Святослав привітав громаду з ювілеєм, а дітей і вчителів благословив на початок навчального року.

«Ця школа — велике багатство нашої громади, нашого народу, нашої Церкви і Української держави», — зазначив Предстоятель.

Глава УГКЦ нагадав історію заснування закладу та наголосив, що де б наша громада не творила свої осередки, її серцем завжди була Церква і школа: «Я пригадую, як 25 років тому, у неділю по Літургії, я оголосив: „Творимо українську школу! Шукаємо вчителів!“. І зголосилися всі вчителі всіх предметів, окрім співів. Це показало, наскільки наша громада мудра й освічена».

Читайте також:
Глава УГКЦ до українців у Греції: «Дякую вам за 25 років геройського свідчення віри в Бога і любові до Батьківщини»

Окрім цього, Блаженніший Святослав висловив вдячність усім вуителям і викладачам. Окрема подяка пролунала учням за те, що старанно вчать усе, що Батьківщина хоче їм передати, а також батькам за те, що показують дітям не лише приклад праведного християнського життя, але передають їм свою мову та культуру.

Глава Церкви наголосив на тому, що в Україні війна, але боротьба йде не лише зброєю на фронті, але передовсім у серцях й умах людей. Агресор хоче забрати наше право на існування не лише як держави, але як народу. Тому окрема лінія фронту йде там, де ми боремося за наше майбутнє.

«Ви у Греції маєте особливий фронт — протистояти асиміляції. Я вам бажаю вашої перемоги, — звернувся до громади Предстоятель. — Україна переможе — ми це знаємо, ми за це воюємо, за це наші дівчата та хлопці віддають життя. Але не здайте вашого фронту тут, не здайтеся ворогові, який хоче стерти українців у різних країнах світу. Ми в Україні, а ви в Афінах будуватимемо наш спільний рідний український дім!».