У Знам’янці на Кіровоградщині запрацював пункт незламності «Добрий самарянин»

18 січня 2024, 12:04 48

15 січня в межах благодійного проєкту Патріаршої фундації «Мудра справа» у м. Знам’янка (Кіровоградська область) встановлено й освячено пункт незламності «Добрий самарянин».

У Знам’янці на Кіровоградщині запрацював пункт незламності «Добрий самарянин»

Про це повідомляє пресслужба Патріаршої фундації «Мудра справа».

На сьогодні м. Знам’янка налічує понад 4 000 переселенців із прифронтових територій та небезпечних регіонів України. Парафіяльна спільнота Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, заснована 2008 року, активно служить вимушено переміщеним особам.

7 листопада 2010 року для вірних цієї громади УГКЦ була відслужена перша урочиста Божественна Літургія, яку очолив о. Іван Проць. Першим місцем проведення богослужінь було приміщення райавтодору, проте зараз громада має власну тимчасову дерев’яну каплицю, де стабільно відбуваються богослужіння. 29 січня 2011 року на парафію завітав із пасторальним візитом владика Василь Івасюк, який посвятив земельну ділянку та звершив Чин закладення й освячення наріжного каменя під будівництво нового храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Будівництво нового храму провадить о. Іван Проць. Тож заради ефективного душпастирського служіння та підтримки потребуючих парафіяльна спільнота потребувала додаткового простору.

Освячення чергового пункту незламності «Добрий самарянин» здійснив о. Любомир Яворський, Патріарший економ УГКЦ, у співслужінні з місцевим настоятелем о. Іваном Процем, о. Іваном Третяком, протопресвітером Кіровоградського деканату, та о. Ярославом Валюхом.

«Дві доби ми працювали над тим, щоб поставити пункт, який буде облаштований найнеобхіднішим для потребуючих людей. У ньому є лави та столи, полички, буржуйка з усіма потрібними витяжками та трубами, акумулятор тепла, генератор та сучасна система зв’язку Старлінк, — розповідає настоятель храму о. Іван Проць. — Працюватиме пункт щодня, за потреби блекауту — і вночі по вул. Олександрійська, 30, на території церкви».

Кожен пункт незламності призначений для обігріву, підзарядки мобільних пристроїв та інших гаджетів і надання Інтернет-мережі для контактів із рідними та близькими. Водночас священники на місцях готують їжу, надають духовну опіку через спілкування, роздають продуктові набори місцевим жителям, зокрема тим, хто був вимушено переміщений. Тож цей простір допомагає душпастирям успішно здійснювати соціальне служіння для тих, хто цього потребує.

Як зазначив під час відкриття о. Любомир, «пункти незламності Церква відкриває для того, щоб зберегти життя, зберегти тепло, дати можливість всім потребуючим зігрітися, сконтактувати з рідними через Інтернет, а також щоб побути разом і не зламатися».

Разом з освяченням пункту незламності парафіяльній спільноті для здійснення соціального служіння і підтримки потребуючих було передано близько 500 продуктових наборів.

«У такий важкий час надважливо цінувати не тільки безпеку життя людей, а й допомагати долати різні виклики, з якими церковні громади й окремі люди зіткнулися внаслідок війни. Діяльність Патріаршої фундації „Мудра справа“ перегукується з діяльністю інших благодійних організацій. Коробки із продуктовими наборами зараз ми передаємо від імені канадської благодійної організації CNEWA. Сьогодні до Знам’янської парафії приїхало понад 500 коробок із продуктами, — пояснив о. Любомир Яворський. — Місія такої благодійної діяльності поширюється всією Україною, і я особисто вирушаю в дорогу далі — до Полтави, Дніпра, Запоріжжя, Покровська, Кривого Рогу та Зеленодольська».

Священник також поспілкувався особисто з людьми під час обіду, який був організований у пункті незламності парафії за підтримки ГО «Єдність Кіровоградщини», розпитав про потреби та життя у нових викликах часу.

Отець Іван Проць повідомив, що місія благодійності продовжиться і закликав стежити за оголошеннями на сторінці парафії в мережі Фейсбук.

Анастасія Савінкова, переселенка, проживає в місцях компактного проживання ВПО. Вона розповіла, що звертається за допомогою до парафії вже не вперше. Пригадує, як із 2022 року о. Іван Проць допомагав їхній родині, яка тільки приїхала до Знам’янки, продуктами, одягом для дітей та дорослих, мийними засобами та засобами гігієни. Жінка про це говорить з особливою вдячністю і теплом.

«Ми дуже дякуємо за реалізацію такої можливості та постійну підтримку Блаженнішому Святославові, Патріаршій фундації „Мудра справа“, у межах проєкту якої пункт незламності тепер є у нас. Щиро дякую і нашому правлячому архиєрею владиці Михайлові Бубнію, координаційна робота якого дуже допомогла в цій справі», — додав о. Іван Проць.

«Найголовніше, що ми прагнемо — це не тільки задовільнити потребу людей зігрітися, попити чаю чи отримати якісний мобільний зв’язок за потреби в холодну пору року. Також усі охочі можуть приносити речі, одяг, продукти та взяти все це, якщо мають потребу», — сказав священник.

Варто зазначити, що пункт незламності «Добрий самарянин» у Знам’янці встановлено за підтримки Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, яким опікується владика Богдан Дзюрах.