У Заздрості вшанували 40-ві роковини відходу у вічність патріарха Йосифа Сліпого

9 вересня 2024, 11:15 336

7 вересня в Музейно-меморіальному комплексі «Рідна хата» імені патріарха Йосифа Сліпого у Заздрості, що на Тернопільщині, відбулися вшанування 40-х роковин відходу у вічність слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого (1892–1984). Захід був організований з ініціативи представництва релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США у співпраці з Клубом приятелів ММК.

Про це повідомляє пресслужба Товариства «Свята Софія» США.

Заупокійну Божественну Літургію відслужили парох церкви Воздвиження чесного Хреста у Заздрості о. Роман Завіша та сотрудник катедри Непорочного Зачаття в Тернополі о. Андрій Янішевський. У ній взяли участь учасники Клубу приятелів ММК «Рідна хата», новички Згромадження сестер чернечої родини Воплоченого Слова в Івано-Франківську, юнаки вівтарної дружини з м. Бурштин, які обрали почесним патроном для своєї спільноти саме Йосифа Сліпого, і паломники з різних куточків України.

«Знаменно, що саме сьогодні, у 40-ву річницю від дня смерті патріарха Йосифа Сліпого, ми здійснюємо свою ювілейну 40-ву прощу із Заздрості до Зарваниці. Будемо разом молитися до Бога, просити перемоги для українського народу і миру для нашої Батьківщини», — зазначив о. Андрій Боднарук, адміністратор Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Паломники з цікавістю слухали розповіді про життя Йосифа Сліпого, надихалися прикладом незламності духу ісповідника віри та ділилися своїми думками про його величезний внесок у відродження духовної спадщини України.

За словами Маріани Гуменної, учасниці події, «цей день вкотре нагадав, що справа, яку розпочав Йосиф Сліпий, живе й продовжує надихати нас усіх. Його віра в незалежне майбутнє українського народу та Церкви сьогодні, у час надважких випробувань, як ніколи, актуальна. „Великого бажайте!“ — ці слова патріарха закликають кожного прагнути більшого: духовного зростання, єдності, сили у випробуваннях та віри у краще майбутнє. Тож нехай Йосиф Сліпий залишається прикладом стійкості та віри для кожного з нас!».

Довідка

Музейно-меморіяльний комплекс «Рідна хата» було споруджено в 1995–1998 роках і перебуває під кураторією Релігійного товариство українців-католиків «Свята Софія» США (ТССА), яке цьогоріч відзначає 50-річчя діяльності. В Україні діє його представництво, яке на щоденній основі несе служіння в родинній колисці Йосифа Сліпого.