У Зарваниці закінчився перший тур реколекцій для священничих родин Одеського екзархату

27 червня 2023, 11:14 74

У Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувся перший тур щорічних реколекцій для священничих родин Одеського екзархату. Реколекції проходили з 19 по 23 червня 2023 року в новозбудованому багатофункціональному навчально-просвітницькому центрі, який місяць тому освятив Блаженніший Святослав. Духовні зустрічі провадив реколектант о. Євген Станішевський, викладач біблійних наук УКУ, духівник Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Розпочалися реколекції в понеділок спільною молитвою, відтак отець-реколектант проводив духовні науки для священників та їхніх дружин, висвітлюючи біблійні теми. Протягом п’яти днів о. Євген зосереджував увагу присутніх на темі віри, яка походить від слухання. Зокрема духівник пояснював, як народжується віра від слухання не тільки вухом, а й серцем.

У середу в соборі Зарваницької Матері Божої відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Михайло Бубній. Під час Літургії екзарх Одеський нагородив священників із Херсонського протопресвітеріату о. Олександра Більського, о. Василя Барчука й о. Ігнатія Москалюка, ЧСВВ, нагрудним хрестом із прикрасами, а священників екзархату - подячними грамотами за жертовну та самовіддану працю для його розвитку.

Крім того, було зачитано і вручено Декрет екзарха Одеського владики Михайла Бубнія про найменування о. Ігоря Макара протопресвітером Херсонським, а о. Володимира Цяпку — протопресвітером Скадовським терміном на три роки, і призначено дев’ять нових медичних капеланів Одеського екзархату. Опісля кожен медичний капелан отримав Євхаристійний набір, який було придбано за підтримки Лицарів Колумба.

Також під час Божественної Літургії присутні молилися за священнослужителів і вірних, які перебувають на тимчасово окупованій території Одеського екзархату, і тих, що загинули у війні.

У другій половині дня п. Олена Пенязєва, голова Катехитичної комісії, презентувала священникам свою магістерську роботу на тему «Внесок душпастирського вчення Папи Франциска у формацію катехита у контексті стратегії розвитку Катехитичного служіння Одеського екзархату УГКЦ».

Окремо відбулася зустріч владики Михайла зі священниками екзархату, під час якої єпископ ознайомив духовенство з постановами Дев’яносто четвертої сесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, який відбувався у Марійському духовному центрі «Зарваниця» 17–18 травня 2023 року.

У четвер священничі родини переглянули документальний фільм «Церква в еміграції: Італія» про життя і душпастирство Української Греко-Католицької Церкви в цій країні. Фільм презентував один із авторів - Микола Мудрик, прессекретар Одеського екзархату. Зйомки стрічки відбувалися в Італії протягом 2018–2019 років.

Відтак із нагоди календарної реформи в УГКЦ, про яку було повідомлено в лютому цього року, владика Михайло Бубній вручив кожному священникові новий календар на 2023–2024 роки, який розробила пресслужба Одеського екзархату. Матеріали надала Патріарша літургійна комісія УГКЦ. Новий календар також містить пасторальне планування з важливими датами з життя Церкви.

Для наймолодших спеціальну духовну програму протягом п’яти днів реколекцій організовували сестри Воплоченого Слова з аніматорами і семінарист Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Завершилися реколекції Молебнем до Богородиці. Після молитви екзарх Одеський висловив слова подяки о. Євгенові Станішевському за глибокі духовні науки зі Святого Писання, які він виголошував упродовж п’яти днів.

Пресслужба Одеського екзархату УГКЦ