«У Вашому служінні сам Господь невидимо сходить і спочиває у своїй Церкві», — Глава УГКЦ до владики Василя Медвіта з нагоди потрійного ювілею

30 липня 2024, 15:02 3874

Цього року єпископ-емерит Василь Медвіт відзначає потрійний ювілей: 75 років від дня народження, 40 — ієрейського рукоположення та 30 — архиєрейської хіротонії. 27 липня у Варшаві відбулося урочисте святкування. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав доєднався до привітань, надіславши ювілярові патріаршу грамоту.

«Святкування Ваших ювілеїв — це велика подія для всіх нас, — наголосив Блаженніший Святослав у вітальній грамоті. — Разом із Вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Йому за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові. Ваше служіння, спочатку священниче, а потім єпископське, є надзвичайно плідним в усіх завданнях, які Ви виконували протягом цих років».

Глава УГКЦ, пригадавши широку географію служіння єпископа-емерита, склав подяку милосердному Богові за Його благословення, а владиці Василеві — за співпрацю з Ним: «Ваше служіння, спочатку священниче, а потім єпископське, є надзвичайно плідним в усіх завданнях, які Ви виконували протягом цих років. Його географія вражає: апостольський візитатор у Казахстані та Середній Азії, єпископ-помічник Верховного Архиєпископа Львівського, екзарх Києво-Вишгородський тощо, — зазначив Патріарх і продовжив: — Нині ми втішаємося розвитком тих парафій, які Ви заснували, а вони сягають аж гостинного Півдня України — Одеси. Київський монастир Чину святого Василія Великого, до становлення і розбудови якого Ви причинилися, став не тільки окрасою столиці, а й місцем невпинної молитви, соціального служіння та виховання молоді. Завдяки Вам у Києві, на лівому березі Дніпра, на видноті, розміщений наш Патріарший собор Воскресіння Христового, який сьогодні, під час цієї страшної війни, слугує не тільки батьківським домом для вірних УГКЦ, а й прихистком від російських ракет і дронів для всіх українців, котрі шукають рятунку».

«Хай Господь прийме дар Вашого служіння, як приємну жертву, на свій престол, а Вам зішле з висот своє щедре благословення за молитвами Пресвятої Богородиці», — побажав Предстоятель.

Патріаршу грамоту урочисто зачитали після Божественної Літургії, яку з нагоди трьох ювілеїв владики Василя Медвіта в храмі Успіння Пресвятої Богородиці при монастирі отців-василіян у Варшаві (Польща) молилися разом владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський, а також ченці-василіяни з різних монастирів. Про це повідомляє «Vatican News».

Владика Володимир Ющак під час проповіді розповів про життєву дорогу єпископа-ювіляра. Відтак згадав про те, що цього дня Церква вшановувала святого Пантелеймона, великомученика і цілителя, побажавши також і для владики Василя дару оздоровлення за його заступництвом.

Після Літургії священнослужителі перейшли до монастирської келії, щоб безпосередньо привітати ювіляра, який через стан здоров’я єднався із молільниками у храмі за допомогою телекомунікаційної системи.