У Тернополі академією науковців і духовенства вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого

12 вересня 2024, 10:14 41

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася академія до 40-ліття відходу у вічність глави Української Греко-Католицької Церкви, патріарха Йосифа Сліпого.

Про це повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Організаторами виступили: Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ.

Участь у заході взяли духовенство, представників влади, тернопільська плеяда науковців, краєзнавці, митці, видавці, просвітяни, семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого, які молитивною піснею супроводжували захід.

Також до презентації долучився запрошений екзарх Луцький владика Йосафат Говера, який благословив духовну спільноту.

Отець-митрат, доктор літургійних наук, член Національної спілки краєзнавців України Андрій-Іван Говера презентував нове книжкове видання — «Заповіт» патріарха Йосифа.

Книжка вийшла друком із видавництва «Джура» (м. Тернопіль) у 2024 році. Отець Андрій-Іван виступив упорядником видання, ознайомив з ідеями та процесом книготворення.

Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ярема Шатарський подякував усім учасникам та гостям зустрічі, які долучилися до вшанування пам’яті великого краянина, знаного релігійного діяча, що став взірцем любові до ближнього і непохитної віри в майбутнє України, — Йосифа Сліпого.

Живими, цікавими свідченнями й власними рефлексіями поділився о. д-р Мартин Хомів, який особисто знав і бачив патріарха.

Наприкінці зустрічі о. д-р Андрій-Іван подякував директорові Яремі Шатарському за плідну співпрацю і вручив нові книжки для музейної колекції.

Ознайомитися з колекцією може кожен охочий у фойє музею, де організовано виставку із фондових матеріалів «Йосиф Сліпий. Життя віддане Богу та Україні».