У Словаччині владика Степан Сус відвідав українську громаду в Кошице

10 липня 2023, 10:48 185

У неділю, 9 липня, голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус з душпастирським візитом відвідав українську громаду в м. Кошице (Словаччина). Архиєрей у співслужінні душпастиря для українців ієрм. Пантелеймона Гербери звершив Божественну Літургію в греко-католицькому катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці та зустрівся з українцями, вірними УГКЦ, які тимчасово проживають у Словаччині.

У Словаччині владика Степан Сус відвідав українську громаду в Кошице

«Наша спільнота щиро вітала у соборі Різдва Пресвятої Богородиці владику Степана Суса, голову Пасторально-міграційного відділу УГКЦ. Діти і молодь зустрічали владику піснями, віршами, щирими побажаннями і короваєм від наших жіночок-волонтерок», — зазначають на офіційному ресурсі Української місії Кошице.

«Щоб ми з вами, дорогі брати і сестери, завжди були сміливими і памʼятали, що Божа ласка і благодать завжди сильніше від зла, просімо в Господа, щоб те, що не можемо змінити ми, змінив Всемилоствий Господь», — звернувся до громади владика Степан.

На завершення Літургії до спільноти завітав словацький єпарх Кошицький Словацької Греко-Католицької Церкви владика Кирило Васіль. Він привітав Голову ПМВ з візитом до спільноти. Своєю чергою владика Степан подякував, що владика Василь дбає про українську спільноту.

З благословення словацького архиєпископа Кирила Васіля щонеділі о 15:00 у катедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці у Кошице (вулиця Мойзесова, 40) моляться Святу Літургію українською мовою.

Настоятель української спільноти — монах-студит о. Пантелеймон (+421909250650).

Під час зустрічі з українською громадою владика Степан наголосив на важливості взяти участь у прощі до Лютини для українців, яка відбудеться 14–15 липня 2023 року. Також архиєрей підкреслив силу спільної молитви, яка необхідна кожному українцю в складний час війни.

за матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ