У Славутичі помолилися за визволення з полону воїнів-гвардійців із ЧАЕС, які понад рік у російському полоні

1 квітня 2023, 21:58 102

У суботу, 1 квітня 2023 року, у п’яту суботу Великого посту, що зветься Акафістовою, Церква звершує службу на честь Пресвятої Богородиці. У цей день особливо лунала молитва та прохання за визволення з полону воїнів-гвардійців із ЧАЕС, які понад рік у російському полоні. Молитва відбулася у Славутичі, у храмі, названому на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі УГКЦ.

Настоятель громади о. Юрій Логаза розповів, що багатьох мешканців м. Славутич, а також рідних військовослужбовців в/ч 3041 НГУ, які в цей день зібралися на спільну молитву, об’єднало одне велике прохання — звільнення рідних і повернення додому військовослужбовців, які вже понад рік перебувають у полоні російського агресора.

За словами о. Юрія, наприкінці березня 2022 року окупанти залишили Чорнобильську АЕС і забрали зі собою полонених українських військових, які її охороняли. «Відтоді минув рік — понад 9408 годин пекла, нестерпних знущань та виснаження в застінках російських катівень. Понад рік невідомості для їхніх родин», — констатував о. Юрій.

«Ворог забрав від нас наших рідних, ми не маємо жодного зв’язку сьогодні з ними, крім молитви, це єдиний зв’язок, що нині єднає нас із нашими рідними, синами, чоловіками, батьками, побратимами», — наголосив о. Юрій Логаза, капелан військової частини 3041 НГУ.

Зі словами підтримки до рідних звернувся заступник міського голови Славутича Олександр Линкевич, наголосивши, що сьогодні всі докладають максимум зусиль для повернення полонених.

Департамент інофрмації УГКЦ
за матеріалами пресслужби Київської архиєпархії