У Швеції українці вирушили у прощу «Зцілення ран війни»

2 вересня 2024, 18:34 116

31 серпня парафіяни душпастирства Блаженного священномученика Климентія Шептицького у Стокгольмі здійснили паломництво до м. Вадстена для спільної молитви біля гробу святих Бригіди Шведської та її доньки Катерини Вадстенської.

У Швеції українці вирушили у прощу «Зцілення ран війни»

За інформацією пресслужби Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, участь у паломництві взяло понад 50 осіб різних вікових категорій.

Паломники мали нагоду оглянути колишні монастирські приміщення, ознайомитися з історією місцевості, побувати на території чинного монастиря сестер бригідок.

По завершенню прощі відбулася спільна Божественна Літургія у храмі, де зберігаються мощі святих Бригіди та її доньки Катерини.

У проповіді до паломників о. Андрій Мельничук зауважив, що «кожне людське серце прагне Бога, адже у Ньому віднаходить джерело та сенс свого буття».

«Усі ми тут присутні протягом останніх років зіткнулися з випробуванням жахливої війни, яка прийшла на нашу землю. Ми дуже виразно та чітко відчуваємо рани, яких вона нам завдала та продовжує завдавати. Нині хочемо весь наш жаль і біль вилити в молитві перед Господом. Дозвольмо Йому доторком своєї руки, зокрема в Таїнстві Сповіді, загоїти рани наших сердець. Не біймося признатися у власній немочі та слабкості», — закликав проповідник.

Відтак під час процесійної ходи до саркофага з мощами паломники просили заступництва для України у св. Бригіди.

Варто додати, що св. Бригіда Шведська є відомою поза межами Скандинавії. Зокрема, 1 жовтня 1999 року святий папа Іван Павло II проголосив її покровителькою Європи. Багато її молитов перекладено українською мовою та широко використовуються вірними для щоденного молитовного правила.