У Пряшеві зароджується українська громада

8 грудня 2023, 14:02 505

Із благословення адміністратора Пряшівської архиєпархії владики Петера Руснака, за підтримки Пасторально-міграційного відділу УГКЦ в особі владики Степана Суса і душпастиря для українців у словацькому місті Кошице ієрм. Пантелеймона Гербери у м. Пряшеві (Словаччина) зароджується нова українська громада.

У Пряшеві зароджується українська громада

Божественні Літургії звершуються щонеділі об 11:00 в каплиці Греко-католицької семінарії імені Павла Гойдича за адресою вул. Сладковічева, 23.

За душпастирство українців у Пряшеві відповідальні два греко-католицьких священники: о. Юрій Попович та о. Ярослав Пасок.

На цьому етапі душпастирі починають формувати громаду, до якої запрошують долучитися всіх присутніх у місті українців, розповів Департаменту інформації УГКЦ о. Юрій.

«Ми вибудовуємо ознаки громади, щоби вона зустрічалася не тільки на Божественній Літургії, а й поза тим — на знайомство між собою та певне спільне дозвілля», — зазначив душпастир для українців.

Першу Літургію українською мовою відслужили в катедральному соборі Пряшева ще 2022 року на Великдень, опісля було звершено освячення пасок.

Починаючи з вересня 2023 року, у каплиці семінарії розпочалися регулярні богослужіння.

«На молитву збирається 10–15 осіб — коли як. Багато людей почувають себе православними, тому не приходять. Є греко-католики із Заходу України, але більшість — зі Сходу», — розповів о. Юрій.

Душпастирі запрошують українців приєднюватися до української громади.

Цікаво, що о. Юрій є членом команди «Tokachteam» — групи волонтерів зі Словаччини й України під керівництвом Петра Токача, диякона УГКЦ у Словаччині та колишнього Почесного консула України в м. Попрад. Вони займаються пошуком і перевезенням автомобілів. Словацькі водії переважно довозять авто до Ужгорода, перетинаючи кордон, українські — з Ужгорода на східні терени безпосередньо до військових ЗСУ.

Як ми повідомляли, Глава УГКЦ благословив соте авто для ЗСУ, яке прибуло зі Словаччини.