У прокатедрі Святої Софії відбулися святкові Богослужіння в день Покрову Пресвятої Богородиці

3 жовтня 2023, 22:30 74

З цієї нагоди 1 жовтня в патріаршому прокатедральному соборі в Римі численно зібрані вірні спільно молилися Господу та Пресвятій Богородиці, дякуючи за всіх захисників та захисниць, що стоять на сторожі нашої держави. Святкові моління очолив о. Дмитро Лешко, душпастир української греко-католицької парафії у м. Торунь (Польща).

Під час проповіді о. Дмитро, роздумуючи над євангельським уривком, наголосив на якості наших стосунків із Богом: «Ходження до церкви ще не робить нас християнами. Сьогодні ми маємо запитати себе, на якому рівні стосунків із Богом знаходимося. Важливо, чому ми затримуємося в Церкві, бо причин прийти сюди може бути багато. Ми часто хочемо бути божками у своєму житті, хоч ходимо до церкви, Бога тут і залишаємо, йдучи додому не переміненими. Ісус кожному з нас, використовуючи різні нагоди, каже: „Хочу, щоб ти затримався тут із приводу мого слова до тебе“. Але ми не завжди готові чути Його голос. Ісус хоче входити в човен нашого життя. Він бачить все: терпіння, радості, хвороби, болі, труднощі, перемоги, бо триває в існуванні з нами, — продовжив проповідник. — Бог запрошує поглибити стосунки з Ним, відчалити на глибину. Рибаки повірили Його слову, і закинули сіті. Наш народ міг здатися, але теж пішов закидати сіті знову і знову та воювати за правду, Бога й народ».

З нагоди святкування іменин Романа, віцеректор собору о. Дмитро Кудін спільно з парафіяльною спільнотою привітали о. Романа Кулинцака, бажаючи плідного служіння та Господнього ведення у всіх починаннях.

Після Богослужіння вірні на чолі з душпастирями помолилися панахиду за всіх полеглих захисників та захисниць України, які віддали життя, захищаючи Батьківщину. Священники також поклали свічки до хреста на подвірʼї храму, вшановуючи памʼять усіх Героїв.

Завершилися моління спільним виконанням молитви «Боже, великий, єдиний» та державного Гімну України.

за матеріалами пресслужби Товариства «Свята Софія»