У Полтаві горів храм Пресвятої Тройці УГКЦ

15 січня 2024, 11:28 952

13 січня близько 22:00 у храмі Пресвятої Тройці Харківського екзархату УГКЦ у Полтаві сталася пожежа. Вогонь ліквідовували чотири відділення пожежників.

У Полтаві горів храм Пресвятої Тройці УГКЦ

Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату.

Від повної руйнації будівлю храму вдалося врятувати, однак ущент знищено іконостас, цінні ікони, серед яких кількадесят вишитих образів, які створювала з початку 2000-х парафіянка храму п. Катерина Якименко та дружина священника п. Валентина Кролевська. Крім того, вогнем було спалено облицювання стін і стелі, меблі і речі, які перебували у вжитку.

Дивом вціліли Пресвяті Дари у святилищі (лише частина дарохранительниці трохи пошкоджена). Також не постраждали частички мощей святих Йосафата Кунцевича, Василя Величковського та о. Піо, які зберігалися у храмі.

Важко переоцінити значення греко-католицької церкви на Сході України в час війни, адже, крім місцевих мешканців, у Полтаві є велика кількість переселенців із зони бойових дій та окупованих територій. Важливими є і духовна опіка, і різнобічна підтримка українських військових, яка здійснюється завдяки діяльности цієї парафії.

Просимо відгукнутися всіх небайдужих і підтримати у скрутний момент парафію Пресвятої Тройці в Полтаві молитвою та за можливості матеріяльно переказом на картку 4731 2196 1438 2830 (о. Юрій Кролевський, парох).