У новозбудованому храмі в Ковелі відслужили першу Літургію

23 травня 2023, 14:21 1805

У неділю, 21 травня, ковельська парафія Блаженного Василія Величковського відсвяткувала особливу подію — з Божої ласки відбулася перша Божественна Літургія у новозбудованому храмі. Як стверджують ковельчани, це — перший у світі храм, покровителем якого є блаженний Василій Величковський, що свого часу священнодіяв у Ковелі.

У новозбудованому храмі в Ковелі відслужили першу Літургію

Недільне Богослужіння стало виявом подяки Господеві за завершення основних будівельних робіт у храмі. Очевидно, що оздоблення святині триватиме ще довго, але церква вже сьогодні велично сяє своєю банею посеред мікрорайону Сільмаш.

Недільного ранку, після Утрені, у богослужбовій каплиці віряни Хресним ходом перейшли до нового храму. Посеред церкви відбулося мале водосвяття і храм було окроплено свяченою водою. Після цього почалася урочиста Божественна Літургія, яку очолив о. Богдан Іващук, декан Володимирського протопресвітерства, у співслужінні з о. Іваном Дуткою, адміністратором парафії, та о. Романом Халусом, ЗНІ, ігуменом ковельського монастиря Блаженного Миколая Чарнецького.

Чудовим співом звеличив Богослужіння парафіяльний хор. Під час Служби Божої вірні чисельно приступили до святого Причастя. Особливі молитви лунали за нашу Батьківщину-Україну в часі воєнного лихоліття.

Після відправи настоятель о. Іван подякував усечесним отцям-служителям і всім мирянам. Особливі слова вдячності лунали жертводавцям і будівничим святині та всім, хто посприяв своєю працею в організації цієї першої Літургії.

На завершення святкування присутні зробили спільну пам’ятну світлину для історії, а опісля частувалися солодощами та приязно спілкувалися один з одним.

Очікується, що богослужіння у новому храмі відтепер відбуватимуться в усі недільні та святкові дні. Адреса храму: вул. Величковського, 2, м. Ковель, Волинська обл.

за матеріалами парафії Священномученика Василія Величковського