У німецькому Бамберзі відзначили 20-річчя української парафії

26 червня 2023, 20:05 106

23–24 червня 2023 року в м. Бамберзі (Німеччина) відбувалося святкування з нагоди 20-ї річниці заснування української персональної парафії Святого Миколая.

У німецькому Бамберзі відзначили 20-річчя української парафії

Урочистості розпочалися Великою вечірнею з Литією, яку очолив преосвященний владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії у храмі Святого Предтечі Івана Хрестителя м. Бамберґ.

«Ми сьогодні тут зібралися як народ, але не тільки як народ України, який переживає страшні випробування воєнного лихоліття російської агресії, але як народ Божий, як одна Божа сім’я. І дякуємо Богові за те, що Він дав нам життя. Ми виявляємо Богові нашу вдячність за те, що Він поділився з нами своїм Божественним життям, яке ми отримали у святому Хрещенні. І наша громада, яка сьогодні тут зібралася і святкує 20-річчя свого життя, дякує Богові за дар життя цієї спільноти. Це Бог вас породив, коли у Хрещенні назвав своїми улюбленими дітьми. Це Бог вас породив, коли 20 років тому зібрав вас воєдино в цю громаду, яка росте і поповнюється новими членами Божої родини», — звернувся до присутніх у храмі вірян владика Богдан.

Єпископ подякував членам цієї громади за їхню віру та закликав залишатися живими перед обличчям Бога, щоб Господь побачив у їхніх серцях живу віру, яка живиться Божим словом, укріплюється Святими Тайнами, віру, яка відновлюється у Сповіді й оживляється у Євхаристії, віру, яка виявляється назовні добрими ділами. «Тоді ми будемо перед обличчям Божим і в очах інших людей живими християнами», — наголосив архиєрей.

А відтак канцлер Апостольського екзархату о. Андрій Химчук зачитав подячну грамоту, у якій владика Богдан висловив вдячність усім причетним до розвитку цієї парафії.

Після молитви громада з духовенством відвідала концерт духового оркестру деканату Бамберґ, організований місцевою спільнотою Євангельської Церкви для підтримки постраждалих від війни українців у храмі Святого Матея.

Апостольський екзарх виступив зі словом вдячності за солідарність німецького народу з українцями, представивши реалії воєнного лихоліття, які чинять окупаційні війська росії.

Після цього всі вирушили до храму української громади, де відбувся екскурс в історію заснування цієї святині, який підготувала і представила Галина Пушкар.

Наступного дня вірні та гості взяли участь у подячній Божественній Літургії. А після молитви відбулася святкова програма за участю творчого гуцульського колективу «Троїсті музики», танцювального колективу із Франконії під керівництвом Надії Семененко, української бандуристки Наталі Грабарської та учнів Суботньої школи з Ерлангена, які представили свою музичну вітальну програму. А етнографиня з Нюрнберґа Галина Олійник розповіла про фольклорні традиції українського народу та запросила присутніх дітей до танців.

Варто додати, що перед початком святкувань владика Богдан провів зустріч з єпископом Гервіґом Ґеслем, адміністратором архиєпархії Бамберґ, якому подякував за підтримку української громади. А відтак наступного дня владика Гервіґ розділив з українською громадою радість їхнього ювілею.

Пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії