У Німеччині відбувся літургійно-музичний практикум

2 липня 2024, 10:47 96

28–30 червня в Бамберзі відбувався літургійно-музичний практикум «Добре воно прославляти Господа». Подію організував літургійний центр «ПЕРЕДАННЯ» (м. Львів) у співпраці з Літургійною комісією Апостольського екзархату для українців східного обряду в Німеччині та країнах Скандинавії. У практикумі взяло участь понад 60 осіб: реґенти, дяки, члени хорів і співочих формацій із різних греко-католицьких парафій Німеччини та Скандинавії.

У Німеччині відбувся літургійно-музичний практикум

Про це повідомляє пресслужба екзархату.

У вітальному слові до учасників програми владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, наголосив на важливості та потребі формування автентичності літургійного обличчя Церкви й високому покликанні служіння співців для громади вірних.

Програма літургійно-музичного практикуму пропонує вивчення, вдосконалення і поглиблення теоретичної бази знань та практики співу Божественної Літургії. Зокрема, учасники брали участь у спільній молитві, навчаннях, дискусіях, практичних моделюваннях, вечірніх майданчиках та інших активностях. Для ефективності навчального процесу під час практичних занять організатори програми поділили учасників на три групи: реґенти, дяки і члени крилосних груп зі співцями початківцями.

Варто наголосити, що значна частина учасників практикуму — це особи з різних регіонів України, які влилися в духовне тіло української Церкви в Німеччині та Скандинавії після повномасштабного вторгнення і стали її активними членами.

Програму провадила група викладачів з України та Німеччини, а також організаційна команда літургійного центру «ПЕРЕДАННЯ», які поділилися досвідом, знаннями і навиками та запропонували моделі літургійного оновлення на парафіях у царині співу.

Спеціально для першого модулю було підготовлено літургійно-музичний збірник «Божественна Літургія св. Йоана Золотоустого», який в подальшому доповнюватиметься. Перший навчальний модуль, якому передували онлайн-зустрічі, — це щойно початкова фаза праці в царині співу.

Варто зазначити, що програма передбачає тримодульну систему, яка відбуватиметься влітку, весени і в лютому наступного року. Про місця проведення подальших модулів буде повідомлено додатково. Окрім цих модулів, передбачена «міжсесійна присутність». Її мета — продовження навчального процесу у формі підготовки відеоматеріалів, індивідуальних консультацій, онлайн-занять і дискусій.