У Німеччині розпочалися «Католицькі дні» за участю УГКЦ

30 травня 2024, 11:12 172

З 29 травня по 2 червня у м. Ерфурт (Німеччина) тривають 103-ті «Католицькі дні» («Katholikentag»). Цьогоріч із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава делегатом від Української Греко-Католицької Церкви став єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца в супроводі протодиякона Назарія Яруніва та економа Львівської архиєпархії о. Володимира Ольшанецького.

У Німеччині розпочалися «Католицькі дні» за участю УГКЦ

Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Цьогорічне гасло дискусійного майданчика католиків — «Людина миру має майбутнє».

Урочисте відкриття заходу відбулося на площі перед катедральним собором Пресвятої Богородиці Ерфуртської — головного храму Ерфуртської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Німеччині.

За словами владики Володимира, який очолив делегацію від УГКЦ, заплановано багато різних майданчиків для зустрічей, де себе представлятимуть різні єпархії та церковні установи. Ця подія — дуже велика нагода розповісти про Україну.

«Проте тема миру на першому місці, — наголосив єпископ. — А найважливіше — тут звучить молитва за Україну та мир в Україні».

Довідка

«Katholikentag» («Католицькі дні») у Німеччині був започаткований 1848 року як «Загальні збори Католицької асоціації Німеччини». Форум має здебільшого дискусійний і відзначається соціальним виміром. Останніми десятиріччями він став основним суспільним заходом німецьких католиків, який збирає десятки тисяч учасників для поглиблення віри, богословських знань, обговорення проблем сучасної віруючої людини та Церкви не тільки з Німеччини, а й з усього світу. Під час конгресу, що відбувається один раз у два роки, проводяться численні конференції, зустрічі, різноманітні релігійні, культурні, наукові, суспільно-політичні та духовні події. Попередній такий захід відбувався у травні 2022 року.