У Німеччині молитовно вшанували покровителя дітей та молоді

28 вересня 2024, 12:10 29

26 вересня 2024 року виповнилось 125 років від дня смерті блаженного Каспара Штангассінгера, який належав до Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів) і є покровитилем дітей та молоді. Останки блаженного редемпториста спочивають у монастирі в Ґарсі (Верхня Баварія), де в цей день відбулись молитовні урочистості з нагоди вшанування пам’яті о. Каспара.

У Німеччині молитовно вшанували покровителя дітей та молоді

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії.

У храмі Успіння Пресвятої Богородиці владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, очолив Божественну Літургію.

Розважаючи над служінням блаженного редемпториста, владика Богдан трьома словами окреслив життя і поставу блаженного Каспара, а саме: благодать — смирення — Матір.

«Я хочу стати всім для всіх з Божою благодаттю», — зачитав слова блаженного Каспара архиєрей, який наголосив на тому, що завдяки цій благодаті людські зусилля стають плідними.

А смирення для о. Каспара Штангассінгера стало дорогою до святості, на якій він відзначався любов’ю до Господа і до людей.

«Він знав, що його любить, захищає і супроводжує Богородиця», — мовив проповідник, пригадуючи молитву ще юного Каспара на вервиці, коли той відчув поклик до монашого стану, а також відзначаючи мужність і вірність блаженного своєму покликанню, яке він сповнив за заступництвом Богородиці.

На завершення свого слова владика Богдан Дзюрах закликав усіх присутніх у храмі пам’ятати про Божу присутність у їхньому житті, гідно сповняючи Господню волю, щоб люди, які є у житті кожного, могли засвідчити, що пізнали живого Бога.