У Мюнхені відбулася прем’єра кантати «Страждальна Мати Маріупольська»

4 квітня 2023, 12:26 64

1 квітня в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен відбулася прем’єра кантати «Страждальна Мати Маріупольська» й української кантати «Страсті Господні». Творцем першого музичного твору є італійський композитор Лючіо Мосе Беналья, який присвятив свою кантату жертвам м. Маріуполя. А диригент українського хору «Покров» із м. Мюнхена Василь Закопець став творцем кантати, яка поєднала вісім пісень Артема Веделя з Воскресної утрені та «Плотію уснув» Андрія Гнатишина під супровід камерного оркестру.

У Мюнхені відбулася прем’єра кантати «Страждальна Мати Маріупольська»

«Сьогодні вечір мистецтва і великого болю, бо ми спогадуємо трагедію в м. Маріуполі, яке було безжалісно атаковане російськими військами, через що загинули десятки тисяч українців. Ми сьогодні схиляємо голови в пам’ять про них і заносимо молитви про мир у нашій Батьківщині», — такими словами звернувся до присутніх у храмі владика Богдан Дзюрах.

Також єпископ представив ікону Богородиці, яку намалювала мисткиня з Маріуполя Ольга Черьомушкіна, оформлену у стилі петриківського живопису.

«В образі страждальної Матері бачимо нашу неньку-Україну. Але ми віримо, що після Страсної п’ятниці буде Воскресіння!» — сказав архиєрей.

До слова, «Страждальна Мати» (Stabat Mater) — один із найпоширеніших текстів у християнській традиції, який зображає біль і страждання Матері Ісуса на хресті. Лючіо Мосе Беналья у своєму творі згрупував 20 строф гімнів у 14 частин, що відповідає кількості стацій Хресної дороги.

«Стояла Мати скорбна у хреста благального, коли було розп’ято її Сина», — слова з тексту першої стації кантати «Страждальна Мати Маріупольська».

А на закінчення цього вечора всі учасники мистецького дійства разом виконали духовний гімн України «Боже, великий, єдиний».

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії