У Мельбурні відсвяткували 60-річчя греко-католицького катедрального храму

22 жовтня 2023, 21:42 126

21 жовтня в катедральному храмі Святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Мельбурні (Австралія) відсвяткували 60-річчя від дня його благословення. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Микола Бичок у співслужінні з Апостольським нунцієм в Австралії архиєпископом Чарльзом Бальво, а також отцями та дияконами з різних куточків Мельбурнської єпархії.

У Мельбурні відсвяткували 60-річчя греко-католицького катедрального храму

Співом Літургію прикрасив катедральний хор — одна з найдовших і найдавніших ініціатив, які діють при катедральному храмі.

У проповіді архиєпископ Чарльз висловив вдячність владиці Миколі за запрошення на святкування цієї особливої дати, а також поділився спогадами з дитинства, пов’язаними з Українською Греко-Католицькою Церквою в Австралії: «Пам’ятаю, як ми в дитинстві разом із братом відвідували щосуботню Літургію в маленькій церкві Святих апостолів Петра і Павла українського обряду. Отець, ім’я якого не пам’ятаю, був дуже привітним. Незабаром після цього мої батьки також при цій невеликій парафії організували різні спільноти й ініціативи. Це були особливі часи, які охоплювали і роки будівництва та благословення цієї катедри».

Далі Апостольський нунцій розповів про життєвий шлях апостолів Петра і Павла, наголошуючи на відмінності їхнього покликання і пізнання Христа та спільності міцної віри й любові до Бога. «Петро і Павло — приклади віри та послуху для нас сьогодні. Вони нагадують нам про важливість стійкості у вірі та відданості служінню, навіть під час труднощів. Ми, як християни, є спадкоємцями віри та служіння апостолів Петра і Павла. Наша віра може надихати і перетворювати світ, як вони робили це в минулому. Наше завдання полягає в тому, щоби бути світлом та сіллю світу, розповсюджуючи віру й любов через свої дії і служіння. Нехай наша віра буде міцною і стійкою, незалежно від випробувань», — завершив проповідь архиєпископ Чарльз.

На закінчення Літургії владика Микола висловив слова вдячності: «У цей особливий день хочу скласти подяку всемогутньому Богові, за те, що дав можливість нашому народу осісти цю прекрасну землю Святого Духа, куди він приніс зі собою глибоку віру та східну духовність, побудував прекрасні храми, яскравим прикладом яких є наша катедра, що славиться своєю унікальною архітектурою».

Владика Микола також відзначив важливу роль вірних і духовенства, які від початку служили при катедральному храмі, а також акцентував на внесоку єпископа Івана Прашка, який був засновником Мельбурнської єпархії і будівничим катедри, та єпископа Петра Стасюка, який слідував за ним і сприяв розвитку єпархії. «Сьогодні особливо дякую його високоповажності Чарльзові Бальво, Апостольському нунцію в Австралії, за те, що він прибув, щоб розділити з нами радість цього свята та передати нам благословення і найкращі побажання від Святішого Отця, а також його святкове слово Боже», — додав владика Микола.

На завершення промовив: «60 років — це значущий період. Однак це також початок нових можливостей і багатьох подальших років, під час яких ми плекатимемо та розвиватимемо те насіння віри, яке було посіяне в наших душах. Продовжуймо прагнути та залишатися в щедрій благодаті, яку нам дарував Бог».

З нагоди святкування у відеопривітанні звернувся до вірних також владика Петро Стасюк, єпископ-емерит Мельбурнської єпархії. Він висловив подяку Богові за благословення для Австралії та Мельбурнської єпархії і закликав усіх до роздумів про майбутнє: «Сьогоднішнє святкування 60-річчя благословення катедри дає нам нагоду роздумати над усіма дарами, які дає нам Господь. Один із таких — те, що будівництво катедри було спроєктоване, організоване та реалізоване. Багато з вас пам’ятає ці часи. Ця подія є також доброю нагодою для молитви й роздумів про те, чого Господь хоче від нас індивідуально чи як спільноти для покращення нашого парафіяльного життя. Майбутнє нашої єпархії та катедральної парафії залежить від вас. Ці 60 років були успішними. Вірю, що так буде і надалі».

Важливою частиною святкування стали святковий обід і концерт, які відбулися в Українському домі в Есендоні після Літургії. Під час концерту звучали привітання для парафіян і духовенства катедри від різних організацій та спільнот. Голова парафіяльної ради п. Наталя Баркер вручила подячні грамоти людям, які впродовж останніх 20 років активно підтримували та допомагали у збереженні й розвитку катедрального храму.

На завершення свята о. Андрій Микитюк, адміністратор катедрального храму, щиро подякував усім за присутність, молитви, підтримку, працю та пожертви. Він наголосив, що катедральний храм — це не просто стіни, а люди, які разом творять живу спільноту у Христі.

Варто зазначити, що в часі свого візиту до Мельбурна Апостольський нунцій Чарльз Бальво у п’ятницю, 20 жовтня, мав вечерю з духовенством Мельбурнської єпархії, а перед Літургією у суботу, 21 жовтня, мав нагоду оглянути катедральний храм, почути його історію, яку архиєпископові розповів о. Андрій Микитюк, а опісля мав екскурсію у єпархіальному українському музеї.

Довідка

У 1958 році було придбано ділянку в Північному Мельбурні, де планувалося будівництво катедрального храму. Саме будівництво розпочалося у грудні 1961 року, а наріжний камінь вмурований 26 серпня 1962 року під час освячення архиєпископом Іваном Бучко та владикою Іваном Прашко. Благословення відбулося 14 квітня 1963 року, у день Воскресіння Господнього, за участю понад 3 000 вірних. Після благословення храму розпочалися роботи з розпису та встановлення іконостасу. Більше про катедральний храм Святих апостолів Петра і Павла у Мельбурні можна дізнатись тут.

за матеріалами пресслужби Мельбурнської єпархії УГКЦ