У Мельбурні відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

25 лютого 2023, 19:07 22

24 лютого у Мельбурнській єпархії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла відбувся день молитви і посту за мир в Україні з нагоди першої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У Мельбурні відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

Упродовж цього дня наші парафії разом з духовенством та вірними, які розташовані по всій території Австралії, Нової Зеландії та Океанії, активно доєднались до цієї особливої молитви.

День молитви розпочався з Молебня до Пресвятої Богородиці за мир в Україні у Катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла у Мельбурні, який очолив владика Микола Бичок. Єпарху Мельбурнському співслужили владика Пітер Коменсолі, Архиєпископ Мельбурнський, владика Філіп Фраєр, Архиєпископ Англіканської Церкви, владика Філіп Гаггінс, Англіканська Церква, владика Боско Путур, Ординарій для Сиро-Малабарської Церкви в Австралії, владика Евменіос Васілопоулос, Грецька Православна Церква, владика Пол Борд, Ординарій Дієцезії Беларет, владика Шейн Маккінлей, Ординарій Дієцезії Сандхорст, владика Грегорі Беннет, Ординарій Дієцезії Сейл, владика Террі Картін, єпископ-помічник Мельбурнської Архиєпархії, владика Мартін Еш, єпископ-помічник Мельбурнської Архиєпархії, владика Тоні Айленд, єпископ-помічник Мельбурнської Архиєпархії, а також священники, диякони та численні вірних.

У часі проповіді владика Микола сказав наступні слова: «Сьогодні є перша річниця повномасштабної війни в Україні. Пам’ять про цей день ми ніколи не забудемо, але передаватимемо майбутнім поколінням. Сьогодні Мельбурнська єпархія святих верховних апостолів Петра і Павла єднається разом з усією Українською Греко-Католицькою Церквою в особливій екуменічній молитві за мир в Україні. 24 лютого 2022 року — це день, який змінив життя всіх українців та цілого світу. Буча, Ірпінь, Бородянка, Маріуполь, Ізюм, Харків, Херсон та інші міста і села стали відомими на цілий світ. Люди у цих місцях зазнали жорстокого знущання окупантів. Зараз наш народ платить високу ціну — життя синів та дочок, які боронять Богом дану свободу та незалежність держави. Після цього в українців виникає багато запитань: чому інша держава може вільно вбивати наших людей? Де справедливість? Чому страждають невинні діти? Де Бог у цій війні? Деякі відповіді ми можемо знайти в Біблії. Серед багатьох старозавітних прикладів терпеливості та вірності можна звернути увагу на особу праведного Йова. Він є прикладом терпеливої Божої людини. Його терпіння дуже схоже на біль і терпіння українського народу під час війни, але, незважаючи на випробування, він залишається вірним Богові».

Єпископ зазначив: «Якщо серед трагедії ви хочете знайти Бога, то подивіться на страждання — Бог страждає з нами, Він з нами навіть у найбільших терпіннях. Саме воплочення Божого Сина вказує на це. У наших теперішніх випробуваннях, як і в історії про Йова, Ісус також говорить нам, що Бог, коли ми відчуваємо себе безжиттєвими, безнадійними та нікчемними, не залишить нас і не відправить у вогонь. Навпаки, Бог проникає в нашу безжиттєвість, безнадійність і нікчемність зі співчуттям, любов’ю та прощенням.»

На завершення владика Микола додав: «Війна показала нам багато чудес. Перше диво — Україна бореться за свою незалежність впродовж 9 років з 2014 року і вже цілий рік з 24 лютого 2022 року. Тоді, коли увесь світ дав нашій країні лише 3 дні, а ворог атакував нас тисячами ракет — дивним чином деякі з цих ракет повернулися назад; не раз був шторм на морі, через що ворожі кораблі не могли увійти в Чорне море і атакувати нас; чимало людей в Україні та світі об’єднали свої зусилля, щоб дати відсіч ворогу. І у сьогоднішній молитві ми не тільки молимося за мир, але передусім згадуємо наших загиблих героїв, волонтерів і мирних жителів, які віддали своє життя за те, щоб жили інші. Нехай Всемогутній Бог помилує нас усіх, а Мати Божа Неустанної Помочі береже і спасе нас. Амінь».

На завершення молитви та акцій за мир та підтримку України владика Микола Бичок звернувся до владик, духовенства, представників інших релігій, політиків та вірних зі словами подяки та прохання продовжувати постійну молитву, яка є так необхідною для припинення війни в Україні. Також архиєрей нагадав всім присутнім про кожну п’ятницю тижня, яка є проголошена особливим днем молитви та посту в Мельбурнській Єпархії.

Після Молебня о 19:30 на Площі Федерації відбулось чування зі свічками. Також для вшанування першої річниці повномасштабної війни в Україні уряд Австралії освітлив знакові будівлі у Мельбурні жовто-блакитними кольорами, серед яких Площа Федерації, Королівський виставковий центр, Ратуша, Національна галерея Вікторії та інші.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла