У Львові вшанували пам’ять ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого

27 вересня 2022, 18:21 90

У неділю, 25 вересня, в архикатедральному соборі Святого Юрія у Львові відбувся духовно-мистецький вечір «Шлях у безсмертя», присвячений 30-й річниці перенесення тлінних останків патріарха Йосифа Сліпого з Рима до Львова.

У Львові вшанували пам’ять ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого

«Ми звершуємо сьогодні літургійно неділю перед Воздвиженням чесного Хреста. Знову усвідомлюємо собі, що хрест і воскресіння належать разом. Так було і в житті патріарха Йосифа Сліпого, — зазначив у вступному слові єпископ-помічник Львівський Володимир Груца. — Життєвий шлях Йосифа Сліпого, особливо час архиєрейського служіння, є суцільною дорогою страждання і хрестів. Патріарх вмів дивитися на хрест очима великодньої віри, що давало йому силу йти далі. Його життя — це великоднє „воздвиження хреста“. Про хрест він часто згадує у своїх промовах та посланнях, називає історію Церкви хресним ходом. Варто в цьому контексті згадати слова із Заповіту: „Силу на оцьому моєму хресному шляху в’язня Христа ради давала мені свідомість, що цим шляхом іде також за мною моє духовне стадо, мій рідний Український народ, всі владики, священники, вірні, батьки і матері, малолітні діти, жертвенна молодь і безпомічні старці. Я не самотній!“».

За словами владики, патріарх Йосиф є великим мотиватором для нас в непростий час воєнного лихоліття.

Мистецьку програму заповнили духовні твори у виконанні Заслуженої академічної капели України «Трембіта» та Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії (диригент — Володимир Вівчарик, ведуча — Марія Христинич).

У програмі прозвучала музика Мирослава Волинського «Заповіт Йосифа Сліпого» в поетичному переспіві Анни Волинської, фрагмент «Реквієму» В. Моцарта, хорові концерти Максима Березовського та Дмитра Бортнянського, хоровий твір Андрія Гнатишина «Звеличення Пресвятої Богородиці», а також музика Е. Маріконе та С. Гулака-Артемовського.

«Служіння патріарха Йосифа важко переоцінити. Повторю слова Ярослава Пелікана: „Увесь християнський світ — на Сході і на Заході — стоїть у боргу перед ним“», - зазначив автор проєкту д-р Михайло Перун.

Проєкт реалізовано під патронатом Львівської архиєпархії УГКЦ. До реалізації проекту долучилися: Товариство українців католиків «Свята Софія» США, їхнє представництво в Україні «Рідна Хата Йосифа Сліпого», БО «Українська рада Лицарів Колумба», БФ «Домівка милосердя», Фундація «Андрей».

за матеріалами РІСУ