У Львові стартував Екуменічний соціальний тиждень. Програма Форуму

4 жовтня 2023, 11:12 87

4–7 жовтня у Львові відбувається традиційна подія осені — 16-й Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ). Тема заходу цього року — «Від війни до сталого миру: через справедливість та солідарність». 12 подій, 60 учасників — в Українському католицькому університеті міжнародний форум об’єднає впливових людей із різних країн, які рефлексуватимуть про війну та сталий мир.

У Львові стартував Екуменічний соціальний тиждень. Програма Форуму

Розпочався 16-й ЕСТ у середу, 4 жовтня, з відкриття виставки витинанок «Український кіберпанк» Марії Мартиненко-Гупало у філософсько-богословському факультеті УКУ (просп. Св. Івана Павла ІІ, 35 а, 1 поверх, атріум). Цикл робіт розповідає історії цивільних і військових, які втратили кінцівки або мають пошкоджене обличчя внаслідок бойових дій чи обстрілів.

4 жовтня о 16:30 відбудеться Міжнародна панель «Від війни до сталого миру: через справедливість та солідарність», у якій візьмуть участь: проф. Мирослав Маринович, віцеректор Українського католицького університету; д-р Жерар Паверс, директор Католицького центру з миробудування, професор Університету Нотр-Дам (США); Валерій Пекар, викладач Львівської бізнес-школи УКУ, президент компанії «Євроіндекс».

Форум понад 15 років є майданчиком для діалогу й осмислення подій, що резонують в Україні та світі. Під час цьогорічного ЕСТу відбудуться круглі столи, міжнародні панельні дискусії, семінари, виставки та майстер-класи, поділені за тематичними блоками:

Блок 1. Релігійно-екуменічний та етичний.
Блок 2. Історико-політичний.
Блок 3. Екологія.
Блок 4. Міграція.
Блок 5. Культурно-освітній. Блок 6. Інформаційний.

У форумі візьмуть участь: д-р Йорген Сков Соренсен, генеральний секретар Конференції європейських Церков, д-р Оксана Винницька, почесний консул Канади в Україні, д-р Олександр Мотиль, професор політології в університеті Ратґерса, Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України, д-р Андреас Умланд, аналітик Стокгольмського центру Східноєвропейських студій, Єпископ Павло Шварц, Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України, с. Гелен Елфорд, OП, професор, президент Папської академії соціології, проректор та декан соціології в Папському університеті святого Томи Аквінського в Римі, Італія (2001–2023), Рокко Буттільйоне, професор, член італійського Парламенту, міністр культурної спадщини та культурної діяльності, міністр політики Євросоюзу (2001–2006), Джордж Вайгель, професор, почесний старший науковий співробітник Центру етики та публічної політики, біограф св. Івана Павла ІІ, о. д-р Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету святої Софії, Роман Соловій, ректор Східноєвропейського інституту теології та багато інших.

У п’ятницю, 6 жовтня, у панельній дискусії «Чи отримав світ „щеплення“ від російської пропаганди?» візьме участь о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ і директор «Живого телебачення».

Щоби взяти участь у форумі, будь ласка, зареєструйтеся за лінком: https://cutt.ly/Fwl2 Ks9 A.

Контакти: [email protected], Ірина Кітура, координаторка форуму.

Довідка

Міжнародний суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» — це майданчик для діалогу й осмислення подій, що резонують в Україні та світі. Форум відбувається щорічно вже 16 років поспіль. У фокусі цьогорічних дискусій — війна та сталий мир. Що це означає для нас? Чи можливий мир без справедливості і як її досягти? Яка наша роль як держави, освітньої інституції, громадської організації, Церкви та громадянина в закладенні підвалин сталого миру та як його досягти, коли триває російська агресія, війна, якій не видно кінця.

Організаторами форуму є Інститут екуменічних студій УКУ, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Німецька лютеранська церква (EKD).

за матеріалами пресслужби Екуменічного соціального тижня