У Львові презентували посібник «Безпекові інструктажі для дітей»

16 жовтня 2023, 15:00 92

16 жовтня о 15:00 Центр гідності дитини презентував посібник «Безпекові інструктажі для дітей», який розробили спільно з «Пташеня. Дитячий простір». На зараз це єдиний посібник в Україні, де містяться авторські напрацювання занять із дітьми віку 4–18 років на превенцію насильства. Ці заняття розроблені саме для середовища Церкви.

У Львові презентували посібник «Безпекові інструктажі для дітей»

Напрацьовані заняття націлені на навчання про інтимність тіла, безпекові правила в поведінці, про пошук довірливих дорослих, а також про протидію булінгу та кібербулінгу. У них пояснено, як дітям стати свідомішими власного тіла, його меж і людей поруч, говорити про те, коли їм не подобається, як із ними чинять, та володіючи такими знаннями, мінімізувати ризик насильства. Їх можуть використовувати у своїй роботі вчителі, вихователі католицьких освітніх закладів, катехити, психологи, духівники, семінаристи, всі, хто працює з дітьми та молоддю в УГКЦ.

Спікери презентації:

• Анастасія Лужецька, педагогиня, методистка та співавторка навчальних програм у «Пташеня. Дитячий простір», авторка «Безпекових інструктажів для дітей»
  • Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ
  • о. Петро Майба, голова Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання.

На презентації розповіли про особливості посібника, мету безпекових інструктажів, потребу в них, хто і в межах якої діяльності в Церкві може проводити тренінги для дітей, особливості занять у великих та малих аудиторіях, формати роботи з дітьми залежно від віку. А також пояснили, чому особливо зараз, під час війни, заняття, вміщені в посібнику, дуже актуальні для дітей.

Згідно з документом «Норми та принципи захисту неповнолітніх та вразливих осіб у душпастирській діяльності УГКЦ в Україні», такі інструктажі мають проводитися з дітьми в кожній єпархії чи екзархаті. Центр гідності дитини УКУ працює в напрямі формування безпечного середовища для дітей у Церкві вже 3 роки і пропонований посібник — наступний дуже важливий крок у праці на превенцію насильства.

Щоби трішки «привідкрити» наповнення «Інструктажів», за цим лінком є уривок із посібника. Всі, хто був на події офлайн, отримали друкований примірник інструктажів.

Команда Центру гідності дитини УКУ