У Київській архиєпархії висадили 12 Садів перемоги

7 червня 2023, 14:49 74

Цього року в межах Всеукраїнської ініціативи Екобюро УГКЦ «Посади дерево миру» на теренах Київської архиєпархії висадили 12 Садів перемоги. Три були закладені у квітні, а дев’ять сформовано у травні.

У Київській архиєпархії висадили 12 Садів перемоги

У Солом’янському районі Києва, на Батиєвій горі, по вул. Романа Ратушного, було закладено Сад Перемоги завдяки сприянню п. Максима Пастернака.

У Київській області в акції взяла участь парафія Володимира та Ольги м. Бориспіль, парохом якої є о. Ігор Шабан. Під час заходу він зазначив: «Висаджуючи дерева в час війни росії проти України, ми вносимо свою лепту для лікування ран Божого створіння, відбудови спільного блага та наближення перемоги». Ще один сад був створений у с. Щасливе Бориспільського району Київської області завдяки о. Григорію Березюку.

На Житомирщині закладено фундуковий Сад перемоги в м. Коростишів, де парохом є о. Василь Юрків. Ось як він відгукується про неї: «Ось і чергова нагода ширити добро, бути відповідальними… відповідальними перед Богом та піклуватися про Його творіння. Ми мали чудову нагоду долучитися до акції Екологічного бюро УГКЦ „Посади дерево миру“ та завдяки цій ініціативі висадити саджанці фундука в нашому Коростишівському парку. Це також нагадування, що людина створена співпрацювати із Творцем, будувати, насаджувати, доглядати, піклуватися — давати життя й оберігати його, а не відбирати життя і не нищити те, що живе, творити, а не плюндрувати, будувати, а не руйнувати! Цінуймо і дбаймо про те, що нам дав Творець, станьмо співтворцями Божими!».

Також на Житомирщині були висаджені Сади перемоги в селищах Михайленки і Великі Коровинці, де парохом громад є о. Роман Шкрібенець. До акції «Сади перемоги» долучилася і парафія Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ смт Ружин, посадивши дерева фундука біля парафіяльного будинку. «Росія, безжалісно нищачи нашу інфраструктуру, будинки, школи й лікарні, нищить також нашу природу. Тому хочеться привернути увагу до екологічних втрат і негативного впливу війни на довкілля», — пише на сторінці у фейсбуці о. Іван Стефанишин, місцевий священник, і висловлює велику вдячність Екологічному бюро УГКЦ Київської архиєпархії в особі о. Романа Романовича, додаючи, що приємно бути учасниками соціально-екологічної ініціативи, спрямованої на те, щоби світ ставав більш чистим та екологічно безпечним і прославляв Творця своєю красою. З Богом до перемоги!».

Вінничина також взяла участь у цій акції. Отець Василь Окрепкий організував висаджування Садів перемоги в парафіях селища Погребище Друге (Вознесіння Господа Ісуса Христа) і села Очеретня (Святого архангела Михаїла) Вінницького району Вінницької області.

за матеріалами Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології