У Києві відбудеться презентація наукового видання про історію Почаєва

3 жовтня 2024, 14:00 35

3 жовтня 2024 року у приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбудеться презентація збірника матеріалів Міжнародної наукової конференції «Почаївський феномен: Василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України».

У Києві відбудеться презентація наукового видання про історію Почаєва

У заході візьмуть участь владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії, о. Йосиф Кралька, протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя Василіанського чину святого Йосафата в Україні, отці василіани, а також київські автори видання. Модеруватиме презентацію п. Володимир Мороз.

Початок о 14:00 в читальній залі Відділу образотворчих мистецтв Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 62.

«Почаївський феномен: Василіянський монастир Успіння Пресвятої Богородиці в історії та культурі України» — збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції, що відбулася в Зарваниці 29–30 вересня 2023 року, з нагоди 250-річчя коронації папськими коронами почаївської ікони Божої Матері з Ісусом. Організаторами конференції були Провінція Найсвятішого Спасителя Василіанського чину в Україні, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ та Інститут історії Церкви УКУ.

Як розповів Департаменту інформації УГКЦ п. Володимир Мороз, науковий редактор та упорядник видання, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ, збірник складається з шести розділів, до яких увішло 35 статей, а також додатки та 145 ілюстрацій, серед яких — зображення сакральних речей Почаївського василіанського монастиря та гравюри зі стародруків.

«Пріоритетом викладених матеріалів слугує джерельна база, що дає змогу спростувати численні міфи щодо історії Почаївського василіанського монастиря. Більшість документів уперше перекладено сучасною українською мовою», — зазначив науковий редактор збірника.

Над книжкою працювали 37 науковців з України та Польщі. За словами Володимира Мороза, конференція об’єднала людей, які десятиліттями займаються історією Почаєва.

«Розділи побудовані так, щоб показати всю скарбницю, багатство греко-католицького Почаєва від історії та історіографії до мистецтва і коронації Богородиці», — розповів п. Володимир.

Варто зазначити, що презентація цього видання відбулася вже у Львові, Тернополі та Варшаві.