У Дубліні під час Великого посту відбувся Тиждень іконопису

18 березня 2024, 19:12 241

З 12 по 16 березня при парафії Блаженного священномученика Миколая Чарнецького УГКЦ у Дубліні (Ірландія) відбувався Тиждень іконопису, який провела іконописиця п. Уляна Креховець, художниця, дизайнерка, керівниця мистецьких програм відділу розвитку Українського католицького університету, викладачка Іконописної школи «Радруж» УКУ.

У Дубліні під час Великого посту відбувся Тиждень іконопису

Про це повідомляють на сторінці парафії у фейсбуці.

Відкриття Тижня іконопису відбулося 12 березня зі зустрічі з дублінською громадою на тему «Феномен української ікони на склі».

Ікона на склі — це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю безпосередньою простотою, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція та душа народу — щира побожність і відчуття краси.

Відтак 14 березня відбувся перший майстер-клас із написання ікони на склі для дітей. Учасники працювали над іконою Святого Миколая, Покрову Пресвятої Богородиці, Святих Стефанії та Вероніки — переносили контури на скло та надавали образу барв. Така робота потребує неабиякої уважності та витримки, адже будь-який хибний рух пензлика виправити практично неможливо. Складність техніки полягає ще й у тому, що картину малюють у дзеркальному відображенні.

Наступного дня в межах Тижня іконопису відбулися майстер-класи для дорослих, які писали Охтирську Богородицю, Богородицю з Дитятком, Святого Миколая та Святого Патрика (покровителя Ірландії).

«Це була неймовірна подія, не просто майстер-клас, а й знайомство з чудовою людиною, мисткинею, занурення у світ мистецтва та краси, релаксації та відновновлення. Щиро дякую усім, хто доклався до організації. Пані Уляно, отче Василю та пане Олександре, ви ощасливили нашу громаду, це був дуже гарний подарунок для нас, дорослих і наших діточок напередодні Великодня», — прокоментувала свою участь у майстер-класі п. Олена Корнієць.