У Чернівецькій єпархії створено три парафіяльні «Карітаси»

4 липня 2023, 12:12 106

28 червня, з благословення єпарха Чернівецького владики Йосафата Мощича, у Чернівецькій єпархії створено три парафіяльні «Карітаси»: у Новодністровську, Хотині та Глибокій.

У Чернівецькій єпархії створено три парафіяльні «Карітаси»

Усі вони «виросли» із соціального служіння в парафіях, яке є одним із пріоритетних напрямків діяльності Церкви, наслідком сталості й невпинності цього руху і бажання служити якомога більшій кількості людей.

Парафії, які сьогодні зголосилися до створення парафіяльних «Карітасів», як зазначають у «Карітас-Чернівці», продемонстрували насамперед готовність бачити проблему — а далі вже шукати шляхи її вирішення з наявними в себе людьми, ресурсами, знаходити й залучати інші ресурси, писати грантові заявки, здійснювати фандрейзинг.

Будь-яке служіння починається з маленьких справ. І таких справ у кожній із цих трьох парафій УГКЦ було чимало: потужна робота з дітьми і підлітками в парафії в Новодністровську (о. Андрій Кадлубіцький), численні зорганізовані волонтерами парафії благодійні ярмарки у Глибокій (о. Юрій Сахарчук), жертовна праця на благо ближніх у Хотині (о. Юрій Перхун).

Результат таких справ свідчить про готовність цих парафіяльних громад здійснювати соціальне служіння систематично, якісно, обмінюватися досвідом, допомагати іншим, навчатися. Адже тепер благодійні організації: Благодійний фонд «Карітас смт Глибока», Благодійний фонд «Карітас Преображення Господнього м. Хотин» і Благодійний фонд «Карітас-Новодністровськ» входитимуть до мережі «Карітасу України». Реєстрація і активна діяльність благодійних фондів «Карітас» сприятиме і зростанню та розвитку парафій.

за матеріалами Чернівецької єпархії