У Бучі провели Хресну дорогу за невинно вбитих у війні

2 березня 2024, 21:15 234

2 березня в Бучі вздовж вул. Яблунська провели Хресну дорогу в молитовну пам’ять про невинно вбитих жертв війни.

У Бучі провели Хресну дорогу за невинно вбитих у війні

Про це повідомила пресслужба Київської архиєпархії.

На початку молитви о. Василь Чудійович зауважив, що маршрут Хресної дороги вибраний невипадково, адже саме тут полягли перші невинно вбиті українці, яких безжалісно розстрілювали та катували. Вони стали жертвами війни лише через те, що були українцями. «Наша пам’ять про них має бути вічною. Тому сьогодні, йдучи цією дорогою, пам’ятаємо кожного з них і молимося за їхній вічний упокій у Господньому домі», — наголосив душпастир.

Відтак віряни пройшли Хресною дорогою, під час якої зупинялися для вшанування пам’яті та молитви за закатованих. Зокрема, під час молитви згадували перших хлопців, які стали жертвами росіян: Андрія Вербового, Андрія Матвійчука, Андрія Дворнікова, Віталія Карпенка, Святослава Туровського, Анатолія Прихідька, Валерія Котенка, Дениса Руденка.

Завершилася Хресна дорога в каплиці Святого Луки Української Греко-Католицької Церкви, що розташована на вул. Яблунська, 374. Адміністратор парафії о. Василь Чудійович висловив слова вдячності всім учасникам молитви, парафіянам, організаторам і місцевій владі за сприяння у проведенні Хресної дороги.

Нагадаємо, що по вул. Яблунській у Бучі було вбито понад 100 мирних мешканців, а загалом за час окупації від рук російського ворога тут загинуло 509 осіб — жінок, дітей, чоловіків. Світла пам’ять усім жертвам цієї війни.