У Баварії відбулася проща до блаженної Едіґни, онучки Ярослава Мудрого

4 липня 2023, 11:42 97

1 липня владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, очолив прощу до блаженної Едіґни, останки якої спочивають у м. Пух, що в Баварії, яка є внучкою київського князя Ярослава Мудрого та вважається святою, що об’єднує три народи: український, французький і німецький. Також у паломництві взяв участь єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин.

У Баварії відбулася проща до блаженної Едіґни, онучки Ярослава Мудрого

«Ми приходимо до престолу Божої благодаті, щоб тут зачерпнути силу, скріпитися в надії, відновитися в любові. Нас тут сьогодні скликала наша княжна, велика донька українського народу. Вона засвідчила і далі свідчить перед усім світом християнське і європейське коріння нашого народу, який належить до єдиної сім’ї християнських європейських народів і який сьогодні цю сім’ю оберігає на східних кордонах своєї землі від новітньої орди, що зазіхає на цінності, на яких ця європейська сім’я збудована: гідність людини, життя людини, правда, справедливість і свобода», — звернувся у своєму духовному слові до прочан владика Богдан.

Архиєрей зазначив, що український народ гідно здійснює свою місію впродовж століть в історії всього європейського континенту, а відтак, беручи до уваги трагічні моменти історії, а зокрема теперішню війну російських окупантів проти України, проповідник окреслив українців народом, який несе в собі рани. І одним з моментів зцілення таких ран народу владика Богдан назвав прощі, які, зокрема, були взяті до уваги під час проведеного Синоду УГКЦ і Собору Апостольського екзархату в минулому році.

«Тисячу років тому сюди тягнулися місцеві жителі, бо чули про святість нашої краянки. Пустельниця поселилася в їх околицях. Пустельниця, яка була колись на королівському дворі, а зійшла до низин убожества. Жила не просто між людьми, але між Божим творінням у дуплі багатовікової липи. І там сяяла святістю і великою любов’ю до всіх без винятку людей. Вони йшли сюди, бо потребували її молитви, хотіли почути з її уст Божу науку, а ще вона мала Божий дар зцілювати, лікувати людські душі і тіла, навіть лікувала домашніх тварин. Ми долучилися сьогодні до того тисячолітнього потоку людей, які тут черпали Божу благодать і Боже зцілення», — сказав єпископ, роздумуючи над ознакою єднання, яка притаманна святим людям.

А відтак владика Богдан висловив прагнення укріпити єдність українців у цьому паломництві, щоб кожен приніс свої болі і страждання до цього місця. «Наш народ стікає кров’ю, щоб Європа не мусила ховатися в бункерах і підвалах через реальні бойові дії на території нашого континенту. Це є наша важка і болюча місія, але ми несемо її гідно. І сьогодні приносимо тут до престолу Божого наші рани, болі і страждання. І просимо про зцілення духовних і тілесних ран, яких завдав нашому народові кривавий тиран», — сказав апостольський екзарх.

На завершення архиєрей зачитав молитву святого папи Івана Павла ІІ за український народ, яку він промовив під час свого візиту до України у 2001 році.

Після Літургії до українців звернулася зі словами вітання і підтримки пані Едіґна Келлерман, голова Товариства блаженної Едіґни м. Пух. Відтак владика Богдан подякував п. Едіґні за її сприяння в цій прощі та солідарності з українцями, які знайшли свій прихисток у Німеччині, подарувавши їй папську срібну медаль «Мир в Україні», на аверсі якої зображений голуб миру, герб Папи Франциска та частина молитви, яку він промовив наприкінці загальної аудієнції 16 березня 2022 року: «Господи Ісусе, що народився під бомбардуваннями Києва, що помер в обіймах мами у сховищі Харкова, відправлений двадцятирічним на фронт, помилуй нас».

Потім усі прочани разом із духовенством помолились молебень біля липи, у якій за переданням проживала блаженна Едіґна.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії